Hello neighbor

: Story and production

سلام امروز در خدمت شما هستیم با بررسی یک بازی پر هیجان و کمی ترسناک پس با ما همراه باشید

این بازی در ابتدا در سال ۲۰۱۵ از استدیو Dynamic pixel منتشر شد که میشه گفت به نوعی گل سر سبد بازی های ۳D و از سبک پرهیجان و ترسناک می باشد ، و در سال ۲۰۱۹ این نسخه برای گوشی های اندرویدی و آی ائ اس منتشر شد .

 

شما در نقش کودکی قرار گرفته اید که کنجکاوی اون باعث میشه کار دستش بده و همسایه آورم و افسرده ما به دنبال راهی برای خالی کردن خشمش بر روی کودکان باشد .

فکر کنم این سبک داستان سازی برای تمامی پلتفرم های ترساندن مثل فیلم و بازی یه جورایی تکراری شده و همه اتفاقات ناگوار از یه کنجکاوی شروع میشه .

 : Game play

تم بازی زیاد تاریک و خون آلود و وحشتناک نبوده و شرکت سازنده سعی داره از محتوایی استفاده کنه که شما به جای دیدن این صحنه های تکراری در فضایی جدید شمارو میخکوب کند .جلوه های سمعی و بصری این بازی به خوبی میکس شده است و شما می توانید از این بازی لذت کافی رو بببرید .

داخل بازی کاراکتر های اصلی این داستان به طوری برنامه ریزی شده اند که شما نمی توانید بفهمید که هدف بعدی این کاراکتر دقیقا چیه !!!!!! ممکنه در صحنه ای همسایه ای آروم و افسرده باشه و در لحظه ای دیگر قصد جان کودک کنجکاو بیچاره رو کنه که فقط تو اون لحظه باید فراررر کنید ……

یکی از ضعف های بازی که ممکنه هم برای شما لذت بخش باشه هم اعصاب خورد کن نبود راهنمای در ابتدای یا در جریان بازی هست و شما باید از طریق آزمون و خطا سعی در حل کردن پازل های درون بازی کنید که البته اینم اضافه کنم که پیدا کردن این راه حل ها نیازمند صبر و حوصله و کمی هوش شخصی خودتان است .

 

 

سری از منتقدان از تکراری بودن معماهای داخل بازی نقد منفی کردن و از این طرز چینش پازل ها برای پلیر ها زیاد راضی نبودند ، در کل این طور میشه گفت که تمامی مراحل بازی به گونه ای طراحی شده که فقط پایان دلچسب تری برای شما پلیرها داشته باشه و از اون لذت ببرید.

این بازی دارای پازل های غیر منطقی هست که پیروزی در انجام این مراحل ، بیشتر به هوش و شانس بازیکن بر می گرده و این هم یه نوع استراتژیه برای حل کردن پازل هایی که داخل بازی قرار گرفته . میشه این طور گفت که شرکت بازی ساز نتونسته احساس شما رو برای یک پایان خوب درگیر کنه و تنها چیزی که باعث ایجاد این حس میشه اتمام مرحله های بازی هست .

 

 

: Sound and music

هنگام انجام بازی برای شما موزیک زمینه ای دلهره آوری پخش می شود که باعث ایجاد ترس و اضطراب در شما می شود که من هم از لذت بردم در هنگامی که کاراکتر منفی به شما نزدیک میشد ، موزیک پس زمینه ای بلند تر و ضربه اون بیشتر میشد که واقعا آدرنالین خونتونو بالا می برد و شما دنبال راهی برای فرار از دست این همسایه خشمگین و ترسناک بودین .

این بازی برای این که بتونه شما رو میخکوب کنه یا آدرنالین خونتونو بالا ببره خیلی جالبه و من هم از اون استقبال می کنم ولی برای اینکه بخوام به صورت مداوم از اون استفاده کنم نه…..

 : Conclusion

 

نکات مثبتی که میشه براتون از این بازی بگم :

۱) محیط بازی شبیه به همسایه جهنمی خاطره انگیز بود داشت

۲)صدا گذاری خوبی که برای این بازی در نظر گرفته شده بود

 

نکات منفی که من تجربه شخصی خودم بود :

۱)گرافیک نسل ۶

۲)گیم پلی نچندان جذاب

۳)کوتاه بودن داستان بازی

۴)عدم نبود راهنما در طول بازی