چند روز پیش گزارش شد که کمپانی سونی جدیدترین رویداد محصول خودش را در تاریخ ۴ ژوئن (۱۶ خرداد) برگزار می‌کند. سونی و مایکروسافت حالا بسیار به رونمایی از جدیدترین کنسول بازی خود نزدیک شده‌اند و دیگر در آخرین مرحله این رقابت قرار دارند. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در این رقابت نفس‌گیر، قیمت گذاری این محصولات است. فرقی ندارد که نگران کدام بخش باشند، در هر صورت قیمت گذاری بازی‌ها و کنسول بازی در این رقابت نقشی کلیدی دارد.

مدیر عامل Sony Interactive Entertainment در مصاحبه اخیر خودش که هفته گذشته انجام داده بود، برخی اطلاعات را درباره کنسول جدید پلستیشن ۵ افشا کرد. او گفت که استفاده سونی از تکنولوژی پیشرفته تصویری در این محصول جدید منجر به افزایش قیمت دستگاه می‌شود. به گفته جیم رایان، سونی برای دستیابی به قابلیت تصویری واقع گرایانه ناگزیر از این تکنولوژی تازه استفاده می‌کند که البته استفاده از آن در پلستیشن ۵ نمی‌تواند رایگان باشد. بر اساس ادعای این مقام ارشد، برخی از این تکنولوژی‌ها و امکانات پیشرفته درون پلستیشن ۵ باعث افزایش قیمت ساخت و در نتیجه قیمت عرضه می‌شود.

از طرفی این مقام مسئول توضیح نداد که دقیقا منتظر چه باید باشیم. او تنها بیان کرد که اگر بتوانیم همگام با افزایش قیمت توسعه پیش برویم، می‌توانیم به حفظ صنعت بازی در آینده کمک کنیم.

سونی-پلی استیشن 5-کنسول بازی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش بینی قیمت کنسول بازی پلستیشن ۵

هنوز اطلاعات رسمی درباره قیمت این کنسول بازی در دست نداریم. از طرفی هم جیم رایان قبلا گفته است که قیمت عرضه پلستیشن ۵ نشان دهنده بهترین ارزش ارائه شده این محصول است. این ادعا بدین معنی است که پلستیشن ۵ اصلا ارزان نیست اما همچنان بهترین قیمت در مقابل ارزش را دارا است.

مشخصات فنی پلستیشن ۵

کنسول بازی پلستیشن ۵ از پردازنده ۸ هسته‌ای سفارشی AMD Zen 2 با فرکانس ۳٫۵ گیگاهرتز قدرت می‌گیرد و پردازنده گرافیکی آن RDNA 2 GPU سفارشی شامل ۳۶ ست از واحدهای CU است. رم این کنسول ۱۶ گیگابایتی GDDR6، حافظه داخلی آن ۸۲۵ گیگابایت SSD و درایو ۴K UHD Blu-ray است. پلستیشن ۵ می‌تواند ۲ گیگابایت مموری را در ۰٫۲۷ ثانیه بارگذاری کند در حالی که پلستیشن ۴ برای خواندن ۱ گیگابایت بار مموری ۲۰ ثانیه زمان نیاز دارد. کمپانی سونی معتقد است که حافظه داخلی SSD جدید می‌تواند سرعت بارگذاری بازی را در پلستیشن ۵ به شکل چشمگیری افزایش دهد.