پایگاه خبری علاالدین: اینستاگرام این روزها به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها تبدیل شده است و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. این اپلیکیشن به تازگی به دنبال آزمایش ویژگی جدیدی است که با استفاده از آن بازیابی اکانت‌های هک شده آسان‌تر خواهد شد. روش کار هکر‌ها به این صورت است که با هک کردن اکانت اینستاگرام اشخاص معروف و یا صفحاتی که دنبال‌کننده زیادی دارند، از صاحب اکانت پول زیادی برای بازگرداندن صفحه هک شده طلب می‌کنند.

بازیابی اکانت اینستاگرام آسان تر می شود

به دلیل این‌که هکر‌ها خیلی سریع ایمیل و شماره تلفن اکانت اینستاگرام را تغییر می‌دهند، بازپس گیری این اکانت کار دشواری خواهد بود و اکثر قربانیان در پس گرفتن اکانت خود ناموفق خواهند بود.

در مورد همین مشکل اینستاگرام در جایی گفته بود، ما به دنبال این هستیم که امکانات و ویژگی‌هایی را ایجاد کنیم که از هک شدن اکانت کاربران جلوگیری کند، با این وجود طبق گزارشاتی که به ما داده شده است، این مشکل رفع نشده و اکانت‌های زیادی مورد حمله موفقیت‌آمیز هکرها قرار می‌گیرد.

قربانیان هک شدن اکانت اینستاگرام همواره از نحوه مدیریت کردن این مسئله و کمک‌های اینستاگرام برای بازیابی اکانت خود ناراضی هستند. به همین دلیل این اپلیکیشن راه حل جدیدی برای آسان‌تر شدن بازیابی اکانت اینستاگرام معرفی کرده است.

بازیابی اکانت اینستاگرام آسان تر می شود

پیشتر مواقعی که اکانتی هک می‌شد، برای بازیابی اکانت باید از طریق ایمیل با اینستاگرام ارتباط برقرار می‌شد و این مشکل گزارش داده می‌شد. اما با این قابلیت جدید شما با ثبت مشخصات خود شامل نام کاربری، ایمیل و شماره تلفن می‌توانید یک کد ۶ رقمی دریافت کنید و اکانت خود را بازیابی کنید. در این روش تغییر اطلاعات یعنی ایمیل و شماره تلفن توسط هکرها بی‌فایده است، به دلیل این‌که اینستاگرام اطلاعات قبلی را به عنوان رزرو نگه می‌دارد و صاحب اصلی می‌تواند اکانت اینستاگرام خود را با این روش پس بگیرد.