پرچمداران خانواده Mate همیشه در نیمه دوم هر سال میلادی معرفی می‌شوند. بدین ترتیب اگر خانواده P این سازنده در نیمه اول روانه بازار شود، خانواده Mate در نیمه دوم عرضه می‌شود تا بدین ترتیب روند فروش محصولات هواوی را بهبود ببخشد. امسال دیگر P40 روانه بازار شده و سهم عمده خودش را از فروش اصلی کسب کرده است. بدین ترتیب کاربران منتظر ورود خانواده Mate 40 به دنیای موبایل هستند. تا به حال گزارش‌های متعددی درباره این گوشی هوشمند منتشر شده که بخش عمده آن‌ها درباره تامین کنندگان و متریال سازنده نمایشگرش بوده است. حالا اطلاعات جدیدتری به دستمان رسیده است که ادعا می‌کند هواوی در توسعه نمایشگر Mate 40 خود از ناچ کشیده و بزرگ استفاده می‌کند تا بتواند سیستم تشخیص چهره پیشرفته را هم در آن به کار ببرد.

ناچ کشیده و بزرگ هنوز قدیمی نشده است

منبع این گزارش قبلا گفته بود که گوشی جدید Mate 40 در مشخصات و ویژگی‌های نمایشگر مانند خانواده P40 خواهد بود. به عبارت دیگر گوشی جدید هواوی از وضوح تصویر ۱۲۰۰P+ و نرخ رفرش ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند. این منبع همچنین خبر داد که ساعت هوشمند جدید هواوی به نام Mate Watch مجهز به نرم افزار سیستم عامل Harmony OS هم در کنار خانواده گوشی جدید Mate 40 رونمایی خواهد شد.

هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

هنوز این موضوع به طور رسمی تأیید نشده است اما پیش بینی شده که گوشی جدید هواوی Mate 40 از پردازنده Kirin 1020 قدرت می‌گیرد. درواقع هواوی پاییز هر سال پردازنده موبایلی پرچمدار جدید خود را معرفی می‌کند و این بار هم احتمالا همین روند را ادامه خواهد داد.

سایر مشخصات گوشی جدید هوآوی Mate 40 Pro

براساس اطلاعات پیشین، پردازنده kirin 1020 از ساختار Cortex-A78 بهره می‌برد و به لطف معماری ۵ نانومتری قادر است در مقایسه با Kirin 990 در عملکرد خود ۵۰ درصد بهتر باشد.

هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

چندی پیش گفتیم که گوشی جدید Mate 40 هواوی نمایشگر UTD دریافت می‌کند که پنل بسیار نازک و مخصوص برای نمایشگرهای خمیده و منعطف است. همین کلمه‌ها را می‌توان نوعی تایید برای طراحی گوشی مذکور با نمایشگر خمیده قلمداد کرد.

همچنین خبرهایی منتشر شد که ادعا می‌کردند این گوشی هوآوی نمی‌تواند دوربین سلفی درون نمایشگر داشته باشد. البته که دوربین درون نمایشگر می‌تواند قدم مهمی در زمینه توسعه گوشی هوشمند باشد اما فعلا این رویا تحقق نیافته است. درواقع به جای تکنولوژی پیشرفته و رویایی دوربین سلفی زیر نمایشگر، قرار است گوشی جدید Mate 40 همچنان با ناچ کشیده نه چندان محبوب بالای نمایشگر خود توسعه پیدا کند.