چند سالی می‌شود که کمپانی بلک بری دیگر شکوه و عظمت گذشته خود را در بازار موبایل از دست داده است. بلک بری در فوریه امسال در حساب رسمی توییتر خود رسما تایید کرد که TCL Communication از تاریخ ۳۱ اوت ۲۰۲۰ دیگر گوشی‌های هوشمند برند بلک بری نمی‌فروشد. بدین ترتیب حالا دیگر TCL هیچ همکاری با بلک بری ندارد.

به دنبال نهایی شدن همکاری Onward Mobility و FIH Fuzhikang، برند استارتاپی Onward Mobility چهارمین نسل دارنده لیسانس برند بلک بری شناخته می‌شود. در حال حاضر همچنین رسما اعلام شده است که برند بلک بری یک گوشی هوشمند ۵G را در دست توسعه دارد و در سال ۲۰۲۱ از آن رونمایی می‌کند. بر اساس این گزارش، گوشی آینده بلک بری نه تنها از امکان ارتباطی ۵G بهره می‌برد بلکه همچنین صفحه کلید فیزیکی خودش را هم حفظ می‌کند.

Onward Mobility در حال حاضر تنها همین مدل را تایید کرده است. همچنین هنوز مشخص نیست که این استارتاپ قصد دارد تولید و عرضه گوشی‌های برند بلک بری را ادامه دهد یا خیر.

بلک بری-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس ادعای onward Mobility این گوشی‌های جدید از استانداردهای بالای امنیتی برخوردار هستند. این کمپانی همچنین مدعی شده است که راهکار end to end امنیتی برای گوشی‌های هوشمند آینده خود ارائه دهد. متاسفانه جزئیاتی در این باره ارائه نشده است.

استارتاپ Onward Mobility که لیسانس تولید گوشی بلک بری را دریافت کرده است، در این زمینه با FIH Mobile زیرمجموعه‌ای از فاکس کان همکاری می‌کند. FIH Mobile احتمالا بخش طراحی را بر عهده می‌گیرد و در تولید دستگاه کمک می‌کند. متاسفانه اطلاعات دیگری در این زمینه نداریم.