باتری آیفون ۱۳ در یک ساعت ونیم شارژ می‌شود

 باتری آیفون ۱۳ در یک ساعت ونیم شارژ می‌شود. خانواده جدید آیفون ۱۳ بیش از یک روز است که به طور رسمی در بیش از ۳۰ کشور جهان به فروش رسیده است. ما در حال حاضر اولین موج برداشت‌های اولیه را داریم و هر ساعت که می‌گذرد مردم عمیق‌تر و عمیق‌تر به اقلام جدید اپل با بلیط داغ نگاه می‌کنند و کارهایی مانند ریزش اشک انجام می‌دهند. ما همچنین کار بر روی بررسی‌های عمیق iPhone 13 خود را آغاز کرده‌ایم، بنابراین منتظر آن باشید.

در همین حین، ما به آزمایش‌های جالب شارژ اولیه در خانواده iPhone 13 برخورد کردیم. به طور طبیعی، برای اطمینان از روش‌شناسی، ما باید آزمایش‌های خود را انجام دهیم. اما، اگر همه چیز برطرف شود، به نظر می‌رسد که آیفون ۱۳ پرو مکس می‌تواند تا ۲۷ وات شارژ PD را شارژ کند، با یک دفعه شارژ مداوم حدود ۲۷ دقیقه در ۲۶ وات خنک قدرت که سپس کمی پایین آمده و محدود می‌شود. حدود ۲۵ دقیقه شارژ قطره‌ای ۰٫۸W خاموش می‌شود.

 

طبق گفته خوانده شده باتری، شارژ کامل iPhone 13 Pro max حدود ۸۶ دقیقه طول می‌کشد تا از ۰ تا ۱۰۰ درصد. لازم به ذکر است که سرعت این شارژر برای شارژ کردن باتری آن ۴۳۷۳ میلی‌آمپر ساعت است.

آیفون ۱۳ وانیلی

آیفون ۱۳ وانیلی با هر دو شارژر PD 20 و ۳۰ واتی آزمایش شد و توانسته در طول چرخه شارژ دومی و ۱۹ واتی در اولی، در حدود ۲۱ وات قدرت مصرف کند. کل زمان شارژ با هر دو شارژر، درست ۸۹ دقیقه بود و شارژ قطره‌ای آیفون ۱۳ حدود ۰٫۷ وات بود. ۸۹ دقیقه، بار دیگر، با استفاده از درصد باتری آیفون اندازه‌گیری شد. به گفته آزمایشگر، اگر شارژ فراتر از آن باقی بماند، آیفون ۱۳ در حقیقت به مدت ۱۰۷ دقیقه به طور کامل به شارژ ادامه می‌دهد. لازم به ذکر است که آیفون ۱۳ دارای باتری ۳۲۴۰ میلی‌آمپر ساعتی است.

باتری آیفون 13 وانیلی
سرعت شارژ شدن باتری آیفون ۱۳ وانیلی

آیفون ۱۳ مینی

سرانجام، منبع آیفون ۱۳ مینی را نیز آزمایش کرد. اوج شارژ آن در حدود ۱۵ وات PD و شارژ کامل است، دوباره همان‌طور که توسط خود تلفن گزارش شده است حدود ۸۷ دقیقه به طول انجامید. آیفون ۱۳ مینی دارای باتری ۲٫۴۳۸ میلی‌آمپر ساعتی است.

باتری آیفون 13 مینی
سرعت شارژ شدن باتری آیفون ۱۳ مینی

بررسی

بنابراین، اگر بخواهیم این اعداد را بررسی کنیم، به نظر می‌رسد که اپل واقعاً سرعت شارژ کامل در خانواده جدید iPhone 13 ارتقا نداده است، در عوض دستگاه سازگاری چشمگیری را برای دستگاه و حتی نسل به نسل انتخاب کرده است. مقدار زیادی شارژ قطره‌ای برای هر مدل در نظر گرفته شده است که برای سلامت طولانی‌مدت باتری خوب است.

بررسی باتری آیفون 13
بررسی باتری آیفون ۱۳

یکی دیگر از راه‌حل‌های احتمالی این اعداد مربوط به نوع شارژر PD است که ممکن است بخواهید برای آیفون ۱۳ جدید خود انتخاب کنید، در حال حاضر یکی از آنها در جعبه موجود نیست. یک دستگاه ۳۰ واتی یا بزرگ‌تر برای iPhone 13 Pro Max ایده‌آل خواهد بود، درحالی‌که می‌توانید با خیال راحت یک وات ۲۰ واتی را برای iPhone 13 وانیلی انتخاب کنید بدون این که زمان شارژ را از دست بدهید و آیفون ۱۳ مینی باید با یک شارژر PD حتی کوچک‌تر حتی خوب باشد.  البته، هنوز در مورد آیفون ۱۳ پرو خبری در دست نیست.