تاکنون ایر بادهای بی سیم AirPods اپل با یک حرکت کلیک برای کنترل پخش موسیقی ، تماس های دریافتی و ویژگی های دیگر کنترل می‌شدند. اکنون حق اختراع جدیدی به این شرکت اعطا شده است که AirPods آینده را برای استفاده ازحرکات جدید کنترل می‌کند که هیچ یک از آن حرکات شامل لمس مستقیم آن نمی شود.

این سنسورها می‌توانند سیگنال هرگونه حرکتی که کاربر با بخش‌های بدن خود انجام می‌دهد را تشخیص دهند. این حرکات می‌توانند ضربه زدن، کشیدن یا فشردن انگشتان روی ساعد یا گونه باشد، که البته فقط محدود به آن‌ها نمی‌شود. طبق این پتنت، کاربر می‌تواند از دندان، زبان یا حتی صدای گفتگوی درونی هم برای کنترل ویژگی‌های مختلف این ایرباد بی‌سیم استفاده کند.

با استفاده از سنسورها کاربر می‌تواند برای تغییر صدای هدفون دست خود را روی گونه بکشد. اگر به سمت پایین انگشت خود را بکشید، حجم صدا کمتر می‌شود و بالعکس. در صورتی که بخواهید به آهنگ بعدی بروید هم این سنسورها کارایی دارند و تنها کافیست دوبار به کنار سر خود ضربه بزنید. ایده اپل برای این سیستم ساده به نظر می‌رسد و می‌توان از دو سنسور برای ارسال و شناسایی سیگنال‌ها از طریق بدن استفاده کرد. این سنسورها نه تنها قادر به تشخیص این ضربه‌ها روی بدن خواهند بود، بلکه می‌توانند محل ضربه را هم متوجه شوند.

اپل همچنین در توضیح نحوه کار هدفون و صرفه جویی در مصرف باتری را حتی در صورت خاموش بودن ایر پاد ذکر کرده است پس هدفون ظاهراً حالت “کم مصرف” خواهد داشت.