رونمایی دستگاه جدید

سرانجام پس از آنکه رویداد دیشب اپل برگزار شد، ما شاهد airpod جدید اپل بودیم. اپل در این رویداد در کنار معرفی مک بوک های فوق العاده قوی خود از این دستگاه نیز رونمایی کرد. ایرپاد نسل سوم اپل طراحی مشابه ایرپاد پرو دارد اما با این تفاوت که در این مدل خبری از سری های پلاستیکی که در آن مدل می دیدیم نیست.

باتری

اپل امسال این دستگاه ها را با ۶ ساعت باتری دهی معرفی کرد که از مدل پرو ۱.۵ ساعت باتری دهی بهتری دارد. ایرپاد نسل سوم اپل با استفاده از کیس شارژ بی سیم خود می تواند تا ۳۰ ساعت نیز دوام بیاورد. همچنین این دستگاه از شارژر ‌MagSafe نیز پشتیبانی می کند و برخلاف مدل گذشته خود در برابر آب نیز مقاوم است. همچنین این دستگاه از Adaptive EQ و Spatial audio نیز پشتیبانی می کند که با برچسب قیمتی ۱۷۹ دلاری خبر خوبی است. 

نسل سوم

اما بعد از این معرفی این دستگاه، خبر های جدید حاکی از آن است که ایرپاد نسل سوم با هر آیفون و آیپدی سازگار نیست. این موضوع خبر بدی برای ‌‌آن دسته از طرفدارانی است که دستگاه قدیمی دارند و نمی توانند از این مدل با آیفون و آیپد قدیمی خود استفاده کنند. به گفته اپل airpod۳ برای کار کردن نیاز به ios یا iPadOS ۱۳ به بعد دارد. از این رو دستگاه هایی که ios آن ها قدیمی تر از این مدل است نمی توانند از airpod نسل سوم استفاده کنند. از این رو airpod نسل سوم با آیفون های ۶S به بعد سازگار است.

ایرپاد نسل سوم

متاسفانه همان طور که اپل گفته است airpod نسل سوم با ios 12 به قبل کار نمی کند. از این رو کسانی که آیفون ۶ و ۶ پلاس و آیفون ۵S دارند نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند. همچنین اگر شما iPod touch  نسل ۶ یا آیپد ایر نسل ۱ و یا آیپد مینی ۳ یا ۲ دارید، نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. اگر هم نیاز به یک هندزفری بی سیم از خانواده اپل دارید احتمالا باید سراغ ایرپاد نسل دوم یا مدل های قدیمی تر بروید.

نظر شما درباره airpod نسل ۳ چیست؟ به نظر شما با این برچسب قیمتی airpod ۳ چقدر ارزش خرید دارد؟