سونی پس از مدت ها از جدیدترین ایرباد بی‌سیم خود به نام WF-1000XM4 رونمایی کرد که در مقایسه با نسل گذشته‌اش پیشرفت های زیادی داشته است.  علاوه بر استفاده از تراشه سونی V1 ، کیفیت ساخت آن هم بهبود پیدا کرده که باعث کیفیت بالاتر صدا و همچنین بهبود حذف نویز می‌شود.

سونی گفت WF-1000XM4 اولین ایرباد بی‌سیم دنیاست که از طریق کدک LDAC از صدای Hi-Res پشتیبانی می‌کند. LDAC در مقایسه با بلوتوث عادی تا ۳ برابر حجم اطلاعات بیشتری را حمل می‌کند. قابلیت DSEE Extreme از هوش مصنوعی برای بازسازی صدای فشرده استفاده می‌کند تا کیفیت آن‌ها را به Hi-Res نزدیک کند. این ایرباد از فناوری Reality Audio 360 هم پشتیبانی می‌کند. استفاده از پردازنده قدرتمند V1 باعث بهبود قابلیت حذف نویز فعال( نویز کنسلیشن ) می‌شود که در مقایسه با نسل قبلی، ۴۰ درصد عملکرد بهتری دارد. این ایرباد حتی صدای باد را هم تشخیص داده و حذف می‌کند. چیپ V1 سونی ارتباط بلوتوث و حذف نویز را ادغام می‌کند. در نسل قبلی یعنی XM3، این کار برعهده دو تراشه مختلف بود. این چیپ جدید از آنتن‌های بازطراحی شده بهره می‌برد تا ارتباط پایداری را فراهم کند و تاخیر را به حداقل برساند.

ایرباد بی‌سیم سونی WF-1000XM4 علاوه بر حذف نویز فعال، به کمک سری هدفون ایزوله‌سازی نویز پسیو بهتری هم در مقایسه با گذشته دارد. این ایرباد همچنین می‌تواند نحوه قرارگیری داخل گوش را تشخیص دهد و کاربر را بهترین دسترسی را برای کاربر بسازد. XM4 نسبه به گذشته کوچکتر و سبک‌تر شده است، بنابراین بهتر در گوش جای می‌گیرد. مهم تر این که شارژدهی باتری هم افزایش داشته و حالا قادر است با قابلیت حذف نویز تا ۸ ساعت شارژدهی داشته باشد و بدون این قابلیت، تا ۱۲ ساعت به کاربر خدمات بدهد. در مدل XM3 این اعداد به ترتیب برابر ۶ و ۸ ساعت بودند.

قاب همراه این ایرباد می‌تواند آن را شارژ کند، بنابراین می‌توانید تا ۲۴ ساعت با آن موسیقی گوش دهید. شما فقط با ۵ دقیقه شارژ، می‌توانید تا ۶۰ دقیقه از این ایرباد استفاده کنید.

این دستگاه از قابلیت اتصال سریع به اندروید و ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کند و همچنین می‌تواند با تشخیص صحبت کاربر،  موسیقی را قطع کند. این قابلیت که سونی آن را «Speak-to-Chat» نامیده، امکان صحبت با دیگران را فراهم می‌کند.

هرکدام از ایربادها به یک جفت میکروفن و همچنین یک سنسور القای استخوانی مجهز شده‌اند که این سنسور، در محیط‌های شلوغ صدا را واضح به کاربر می‌رساند. سونی WF-1000XM4 از الکسا و دستیار گوگل پشتیبانی می‌کند.

ایرباد بی‌سیم سونی WF-1000XM4 با قیمت ۲۸۰ دلار به فروش می‌رسد.