به تازگی گزارش جدیدی در مورد پردازنده اگزینوس ۲۲۰۰ منتشر شده که ادعا می کند عملکرد تراشه مذکور تا ۳۴ درصد بهتر از اگزینوس ۲۱۰۰ بوده که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

اطلاعات اولیه

راه اندازی اگزینوس ۲۲۰۰ یک رویداد بزرگ برای گرافیک گوشی های هوشمند خواهد بود.این صنعت گرایش به از دست دادن ارائه دهندگان GPU دارد، نه به دست آوردن ارائه دهندگان جدید. پردازنده گرافیکی این چیپست مبتنی بر ساختار RDNA 2 AMD خواهد بود که در APU ها، کارت های گرافیک و (به شکل اصلاح شده) کنسول های پلی استیشن ۵ و سری ایکس باکس وان استفاده می شود.

اگزینوس 2200

بزرگترین سوال این است که این ساختار  چگونه انتقال به TDP های محدود چیپست های موبایل را مدیریت می کند. شخصی به نام @FrontTron در Leakster اعدادی را به اشتراک گذاشت که نشان دهنده افزایش عملکرد این چیپست  در مقایسه بااگزینوس ۲۱۰ است.اوج عملکرد۳۱ الی ۳۴ درصد بهبود می یابد در حالی که عملکرد همیشگی چیپست ۱۷ الی ۲۰ درصد افزایش می یابد.

ادامه مطالب

توجه داشته باشید که این اعداد بر اساس سخت افزار و نرم افزار پیش از عرضه  فعلی هستند و ممکن است برای محصول نهایی متفاوت باشند..سخت است بگوییم که پردازنده گرافیکی اگزینوس ۲۲۰۰ چگونه با Adreno در اسنپدراگون ۸۹۸ جدید مقایسه می شود. انتظار می رود که اگزینوس در ۳DMark Wild Life برتری زیادی نسبت به اسنپ دراگون ۸۸۸ داشته باشد، اما ما داده های قابل اعتمادی برای عملکرد پردازنده ۸۸۸ در مقابل ۸۹۸ نداریم.

پردازنده‌ی موجود در تراشه‌ی جدید سامسونگ از فناوری‌های مدرن و خاصی استفاده می‌کند که برای مثال می‌توان به رهگیری پرتو اشاره کرد؛ فناوری که توانسته تفاوت چشمگیری بین بازی‌های ویدئویی منتشر شده برای کنسول‌های نسل نهمی پدید آورد و تجربه‌ی بازی‌ها را به مراتب لذت‌بخش‌تر و نزدیک‌تر به واقعیت سازد.، بنابراین عملکرد خام پردازنده تمام داستان را بیان نمیکند و باید با نرم افزار هم خوان شود . دریابی اشعه اکنون در بازی‌های رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پیشرفته استاندارد است، که به توسعه دهندگان بازی اجازه می‌دهد تا تجربه زیادی با آن به دست آورند.

 

 

منبع مطلب