اگر صاحب آیفون، آیپد، مک یا حتی اپل واچ هستید، باید همین حالا دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید.
به‌روزرسانی امروز یک مسئله امنیتی را حل می‌کند که به گفته اپل، ممکن است به‌طور فعال مورد سوءاستفاده قرار گرفته باشد. به‌روزرسانی‌های iOS 14.5.1،iPadOS 14.5.1،macOS 11.3.1 و watchOS 7.4.1 برای رفع باگ‌های موجود در WebKit است که به افراد سو استفاده‌گر اجازه می‌دهد هر کدی را اجرا کنند. WebKit فریم‌ورکی است که بیشتر محتوای وب مشاهده شده در دستگاه را ارایه می‌دهد؛ البته اگر مثلا از کروم یا فایرفاکس در مک استفاده می‌کنید، WebKit این کار را انجام نمی‌دهد. به زبان غیر تخصصی، به‌روزرسانی‌ها شکافی ایجاد می‌کنند که به وب‌سایت‌های مخرب اجازه می‌دهد کد کنترل‌نشده را در دستگاه شما اجرا کنند. بنابراین به هیچ وجه نباید ارتقا دستگاه اپل خود را به تعویق بیندازید؛ چون می‌تواند شما را به دردسر بیندازد.
اگر دستگاه قدیمی‌تری مانند آیفون ۵S یا آیفون ۶، آیپد ایر یا مینی ۲ و ۳ دارید نگران نباشید، زیرا اپل همچنین iOS 12.5.3 را منتشر کرده است که مشکلات امنیتی WebKit را برطرف می‌کند.
باگ CVE-2021-30665 توسط محققان شرکت امنیتی چینی Qihoo 360 کشف شد و پس از آن، یک حفره امنیتی دیگر یافت شد. اپل هیچ اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی از این باگ‌ها سوءاستفاده کرده است یا چه کسانی هدف قرار گرفته‌اند منتشر نکرده است.
اپل چندین پچ امنیتی برای بسته شدن حفره‌های امنیتی دستگاه‌های خود منتشر کرده است. هر دو باگ CVE-2021-30663 و CVE-2021-30665 برطرف شده‌اند و دیگر به سواستفاده افراد سودجو کمک نمی‌کنند.