طبق آخرین گزارشات منتشر شده، انتظار می‌رود تقریبا ۴۵ درصد از گوشی‌هایی که در سال آینده در سراسر جهان تولید می‌شوند، به نمایشگر اولد مجهز باشند. با توجه به علاقه نشان دادن اپل و سامسونگ به نمایشگر اولـد، می‌توان پیش بینی کرد که این فناوری با محبوبیت روز افزونی در جهان روبرو خواهد شد.

طبق این گزارش ۳۹٫۸ درصد از کل گوشی‌های فروخته شده در سال جاری مجهز به پنل‌ اولـد بوده اند.  گزارش منتشر شده توسط ترندفورس (TrendForce) می‌گوید یکی از دلایل اصلی افزایش سهم بازار دستگاه‌های مجهز به پنل اولد، علاقه غول‌های فناوری مانند اپل و سامسونگ به استفاده گسترده‌تر از فناوری اولد و امولد است.

در حال حاضر منبع تغذیه آی سی درایور نمایشگر برای پنل‌های اولـد قادر نیست حجم بزرگ تقاضای بازار را پاسخگو باشد و از طرف دیگر این گزارش نیز می‌گوید این تراشه‌ها نسبت به تراشه‌های دیگر بزرگتر است، بنابراین در هر ویفر می‌توان تعداد کمتری از آن‌ها تولید کرد.

با این حال، از بین تمام شرکت‌های سازنده تراشه، فقط TSMC، سامسونگ و UMC ویفر کافی برای تولید درایورهای نمایشگر دارند. سایر کارخانه‌های ریخته‌گری در تلاش برای توسعه فناوری‌های لازم برای تولید انبوه خود هستند. البته لازم به ذکر است که سازندگان مختلف به مشخصات متفاوتی برای آی سی‌های درایور نمایشگر نیاز دارند و این امر روی روند تولید تاثیرگذار است.