همان طور که می‌دانید، اخیرا گوشی‌های هوشمند با طراحی منعطف بسیار محبوب شده‌اند و سازندگان بسیاری یا این مدل گوشی خلاقانه را تا به حال عرضه کرده‌اند یا همچنان در تلاش هستند تا اولین گوشی منعطف خودشان را سرانجام معرفی کنند. در حالی که کمپانی سامسونگ تا به حال چند مدل گوشی منعطف را روانه بازار کرده است، برخی سازندگان هنوز چنین محصولی را معرفی نکرده‌اند اما در تکاپوی توسعه چنین محصول هوشمند خلاقانه‌ای هستند. در این میان باید به اچ پی هم اشاره کنیم که اخیرا پتنتی از یک گوشی هوشمند را با طراحی منطعف و شبیه به گوشی‌های تاشوی نوستالژیک به ثبت رسانده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری LetsGoDigital، برند آمریکایی اچ پی همچنین به دنبال عرضه یک مدل گوشی هوشمند منعطف با طراحی تاشوی نوستالژیک است. از طرفی آخرین گوشی هوشمندی که برند اچ پی عرضه کرد، گوشی هوشمند HP Elite X3 بود که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. این گوشی هوشمند یک گوشی ویندوزی بود که از قابلیت ارتباط آسان با نمایشگرها و صفحه کلیدهای خارجی پشتیبانی می‌کرد تا همچنین تجربه رومیزی کاملی را ارئه دهد. بدین ترتیب کمی عجیب به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد بعد از مدت‌ها دوباره به بازار موبایل بازگردد.

اچ پی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی اچ پی پتنت اولین گوشی هوشمند منعطف خود را در WIPO به ثبت رسانده که همچنین تاییدیه نهایی آن ماه گذشته صادر شده است. این پتنت به توضیح گوشی هوشمندی مجهز به نمایشگر منعطف می‌پردازد که در راستای عمودی و قالب تاشو خم می‌شود و از این نظر ما را به یاد گوشی موتورولا RAZR 2019 می‌اندازد. خبرگزاری LetsGoDigital همچنین تصاویر رندری سه بعدی مبتنی بر این طراحی‌های ساده طراحی و منتشر کرده است تا ما را بیشتر با فرم ظاهری گوشی جدی اچ پی آشنا کند.

پتنت گوشی هوشمند و منعطف اچ پی همچنین توضیحاتی درباره تکنولوژی به کارگرفته شده درون این طرح دارد. اچ پی در این طرح مشخصا بر لولای دستگاه و همچنین لایه روی پنل نمایش اولد آن تاکید کرده است. متاسفانه در حال حاضر به طور قطع نمی‌دانیم که آیا کمپانی اچ پی این گوشی منعطف را در دست توسعه دارد یا تنها در نظر داشته است تا طرح آن را به ثبت برساند. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم کمپانی اچ پی چه واکنشی به این خبرها نشان می‌دهد.