گوشی هوشمند HTC Dream درواقع اولین گوشی هوشمند اندرویدی دنیا بود. این کمپانی تایوانی یک دهه پیش برند مطرحی در بازار موبایل شمرده می‌شد. از طرفی هم چند سالی می‌شود که این برند ظاهرا در خواب فرو رفته است. حالا به گزارش برخی طرفداران اچ تی سی، این سازنده پتنتی را برای طراحی یک مدل گوشی هوشمند تاشو به ثبت رسانده است. این پتنت نشان می‌دهد که سازنده مذکور احتمالا دوباره به عرضه رقابت گوشی‌های هوشمند بازمی‌گردد.

این پتنت درواقع در سال ۲۰۱۹ برای ثبت به دفتر WIPO تحویل داده شده و در اوت ۲۰۲۰ منتشر شده است. به لطف LetsGoDigital حالا همه جزئیات این پتنت در دسترس قرار گرفته است. این پتنت نه تنها طراحی ظاهری گوشی جدید اچ تی سی را نشان می‌دهد، بلکه چگونگی برنامه سازنده را برای توسعه گوشی منعطف هم به نمایش می‌گذارد.

پیش از هرچیز بگوییم که این گوشی جدید از سایر گوشی‌های مشابه آن متفاوت طراحی شده است. آنچه گوشی جدید اچ تی سی را متمایز می‌کند، قابلیت انعطاف و تاشدن آن است. این گوشی جدید برخلاف بسیاری گوشی‌های منعطف دیگر نظیر Motorola RAZR به طرف بیرون باز می‌شود. اغلب گوشی‌های منعطف به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به سوی داخل تا شوند و درنتیجه به ابعاد جیبی برای سهولت در حمل تبدیل شوند اما حالا اچ تی سی برنامه دیگری برای اولین گوشی منعطف خود دارد. این پتنت نشان می‌دهد که در پنل پشتی این گوشی جدید دیگر از نمایشگر ثانویه هم خبری نیست.

اچ تی سی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این، دوام دستگاه هم کمتر خواهد بود. گوشی‌های منعطف در حالتی که رو به داخل خم بشوند، دوام بیشتری دارند. بدین ترتیب انتظار می‌رود که کمپانی اچ تی سی با توجه به موضوع دوام بدنه، اقدام بهتری کند. این گوشی جدید از طراحی چشمگیر و مرتبی بهره می‌برد و همچنین پتنت به خوبی نشان می‌دهد که اچ تی سی برای توسعه گوشی منعطف چه ایده‌هایی دارد. در پتنت پیش رو به خوبی بخش مکانیزم خم شونده در دستگاه را می‌توان مشاهده کرد.

اچ تی سی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

مدیر عامل کمپانی اچ تی سی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بخش موبایل این کسب و کار را دوباره به سودآوری برساند. اگر این سازنده واقعا بخواهد به هدف خود دست پیدا کند، باید همه تلاشش را به کار گیرد. اما این ادعا به چه معنی است؟ همانطور که می‌دانید، بازار موبایل در حال حاضر سه بخش عمده گوشی پایین رده، میان رده و پرچمدار دارد. برندهای چینی هم بخش پایین رده و میان رده بازار موبایل را به کلی از آن خود کرده‌اند. از نظر پرچمداران هم تعداد معدودی کمپانی سازنده وجود دارد که مانند سامسونگ قادر هستند گوشی‌های سطح بالا و تحسین برانگیز روانه بازار کنند.

بهتر است اچ تی سی هم از ترند روز پیروی کند و از یک گوشی هوشمند منعطف پرده بردارد. همان طور که می‌دانید، هوآوی گوشی منعطف معروفی به نام Mate X دارد که البته با توجه به تحریم‌های آمریکا، خدمات گوگل روی آن نصب نمی‌شود. شاید این موضوع بتواند کمک کند اچ تی سی گوشی منعطف خود را به محبوبیت بیشتری برساند.