هواوی جدیدترین سیستم عامل هارمونی ۲ را رسما برای تعدادی از محصولات عرضه کرده است. با این کار جدیدترین نرم افزار این شرکت هم اکنون در گوشی‌های هوشمند نیز موجود است. هواوی اکنون قرار است سیستم عامل جدید HarmonyOS 2 را به سمت گوشی‌های هوشمند، تبلت ها و چندین دستگاه دیگر سوق دهد، از جمله سری Huawei Mate 40 ، Mate 30 ، P40 ، Mate X2 ، سری Nova 8، MatePad Pro و موارد دیگر که پیش‌تر نام بردیم .

هارمونی ۲ با چند برنامه از قبل نصب شده است و همچنین از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند اما بسیاری از این برنامه ها در فروشگاه برنامه وجود دارد. این شرکت اکنون HarmonyOS Zone را در فروشگاه اپ هواوی ارائه می‌دهد که لیست برنامه هایی را که از قبل برای سیستم عامل جدید پشتیبانی شده اند را فهرست می‌کند.

با استفاده از HarmonyOS Zone در بازار برنامه هواوی، یافتن و نصب برنامه های سازگار برای کاربران سیستم عامل آسان تر می‌شود. کاربران می‌توانند برای پیدا کردن منطقه اختصاصی خود، “HarmonyOS” یا “HongMeng” را در اپلیکیشن Marketplace جستجو کنند. برنامه هایی که برای HarmonyOS ساخته شده اند در با نماد “HMOS” برچسب گذاری شده اند.

این غول فناوری چینی سخت در تلاش است تا ویژگی های جدیدی را به سیستم عامل داخلی اضافه کند. در زمان رونمایی از این سیستم عامل جدید ، هواوی گفت که قصد دارد ۱۰۰ دستگاه را به روز کند که تکمیل مراحل آن ممکن است تا نیمه اول سال ۲۰۲۲ طول بکشد. این شرکت در نظر دارد تا پایان سال جاری بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه با سیستم عامل HarmonyOS (یا همان سیستم عامل HongMeng که در چین نامیده می‌شود) آغاز به کار کنند. جالب است که ببینیم آیا هواوی موفق به ایجاد نرم افزار جدید خود به عنوان جایگزینی برای اندروید می شود یا خیر؟!

هواوی تمامی ساختارهای اصلی HarmonyOS را به “بنیاد منبع باز اتم” اهدا کرده است. این امر باعث می شود تولیدکنندگان علاقه مند بتوانند کدهای سیستم HarmonyOS را بدست آورده و محصولات را مطابق نیاز خود توسعه دهند. در حال حاضر ، بیش از پانصدهزار دستگاه وجود دارد که با HarmonyOS کار می‌کنند و این شرکت انتظار دارد که به زودی تعداد بیشتری از آنها از این قابلیت بهره مند شوند.