براساس آخرین گزارش‌ها، کمپانی اپل تبلت iPad Air 4 خود را در ماه مارس سال ۲۰۲۱ معرفی می‌کند. این دستگاه هوشمند درواقع پلی میان آیپد پروهای پرچمدار و سایر تبلت‌های سطح پایین خواهد بود.

همچنین پیش‌تر گزارش شده بود که تبلت هوشمند iPad Air 4 با قاب محافظ رسمی مجهز به صفحه کلید هوشمند عرضه می‌شود. علاوه بر این، پورت لایتنینگ از بدنه این دستگاه هوشمند حذف می‌شود تا پورت ارتباطی رایج و استاندارد USB-C جایگزین آن شود.

برخی منابع آگاه ادعا می‌کنند که تبلت جدید اپل iPad Air 4 از پردازنده داخلی A14 سازنده قدرت می‌گیرد و نمایشگر ۱۱ اینچی liquid Retina دارد. این تبلت هوشمند همچنین در نسخه‌های ۱۲۸ / ۲۵۶ / ۵۱۲ گیگابایتی در دسترس قرار می‌گیرد. اپل در توسعه این تبلت جدید از ۴ بلندگو استفاده می‌کند و قیمت پایه آن هم احتمالا ۶۴۹ دلار خواهد بود.

اپل همچنین خانواده آیپد پرو سطح بالای خود را در سپتامبر یا اکتبر با رونمایی از مدل جدید به روزرسانی می‌کند.

اپل-آیپد-تبلت جدید-قیمت تبلت-خرید تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین

مینگ چی کو در ماه ژوئن درباره برنامه آینده اپل در توسعه آیپدهای آینده صحبت کرد. او انتظار دارد که آیپد ایر ۲۰۲۰ تا پیش از پایان امسال عرضه شود. همچنین پیش بینی شده است که قیمت این مدل کمتر از ۴۹۹ دلار باشد. علاوه بر این پیش بینی شده است که این تبلت جدید از پردازنده A13 قدرت بگیرد و نمایشگر ۱۰٫۸ اینچی داشته باشد.

مینگ چی کو قبل‌تر از آن اشاره کرده بود که کمپانی اپل احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ دو مدل تبلت جدید ۱۰٫۸ و ۸٫۵ اینچی معرفی می‌کند. او به طور دقیق مشخص نکرد که مدل ۱۰٫۸ اینچی نسخه جدیدی از تبلت ۱۰٫۲ اینچی فعلی آیپد یا آیپد ایر ۱۰٫۵ اینچی خواهد بود؛ اما پیش‌تر گفته بود که تبلت جدید ۸٫۵ اینچی جایگزیم آیپد مینی قبل از آن می‌شود. آخرین آیپد مینی اپل در مارس ۲۰۱۹ مجهز به پردازنده داخلی A12 معرفی شد.