اپل روز گذشته iOS 13.5 و iPadOS 13.5 را با ویژگی های مربوط به دنیای پس از COVID-19 منتشر کرده است. مهمترین این ویژگی‌ها، فرآیند باز کردن قفل ساده دستگاه‌های دارای Face ID برای افرادی است که با توجه به شرایط فعلی در خارج از منزل ماسک استفاده می‌کنند. در این حالت وقتی گوشی ماسک را تشخیص می‌دهد، به طور خودکار قسمت کد عبور را نشان می دهد ، بنابراین می توانید مستقیماً کد عبور را وارد کرده و Face ID را دور بزنید. این کار برای باز کردن قفل دستگاه و همچنین در برنامه هایی مثل برنامه‌های مورد استفاده برای پرداخت،  انجام می شود.

دیگر ویژگی، پشتیباتی از API هشدار قرار گرفتن در معرض Covid-19 ار برنامه ردیابی Covid-19  است که از طرف مقامات سازمان بهداشت عمومی ارائه می‌شود. این ویژگی با همکاری گوگل ایجاد شده است و یک برنامه نیست و در واقع API است و برای کسانی که قص نوشتن چنین برنامه‌ای را دارند می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته بسیاری از برنامه‌ها از API گوگل و اپل استفاده نمی‌کنند، بنابراین در هنگام نصب چنین برنامه‌هایی باید مراقب اطلاعات حساس و امنیتی خود باشید.

 

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

تغییر دیگر مربوط به مکالمه گروهی Face Time است. در حال حاضر شخصی که در حال صحبت کردن است تصویر بزرگ تری دارد اما در حالت جدید می‌توانید این را انتخاب کنید که در یک سایز قرار بگیرند. ویژگی دیگر که مربوط به کشور آمریکا است، امکان اضافه کردن اطلاعات ضروری و سلامت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید که مربوط به شناسه پزشکی است.

این آپدیت هم اکنون در دسترس تمامی کاربرانی است که از دستگاه های پشتیبانی کننده این آپدیت استفاده می‌کنند.