همان طور که Appleinsider گزارش کرده است، تحلیل گران در کمپانی مالی Cohen معتقد هستند که اپل در سه ماهه اول مالی ۲۰۲۰ و همچنین سه ماهه دوم عملکرد مالی قدرتمندی را از خود نشان خواهد داد. نشانه‌هایی مبنی بر افزایش کلی سفارش گوشی‌های آیفون در مقایسه با سال ۲۰۱۹ وجود دارد.

تحلیل گر Cohen به نام Krish Sankar در گزارشی برای سرمایه گذاران تخمین زده که اپل در فصل تعطیلات سال نوی امسال حدود ۷۰ میلیون دستگاه آیفون جدید تولید کرده است. در این میان ۷۴ درصد آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو بوده‌اند که تعدادشان به ۵۲ میلیون دستگاه می‌رسد.

Sankar در سه ماهه اول ۲۰۲۰ که دومین سه ماهه مالی به شمار می‌رود، پیش بینی می‌کند که اپل ۴۶ میلیون دستگاه آیفون از مدل‌های مختلف تولید کند که این میزان با افزایش ۱۲ درصد سالانه همراه است. در این میان تخمین زده شده است که ۶ میلیون دستگاه iPhone SE 2 یا همان آیفون ۹ مورد انتظار باشد. او همچنین پیش بینی کرده است که این گوشی ارزان قیمت اپل حدودا ۴۷۵ دلر قیمت گذاری شود. اپل در اولین و دومین سه ماهه مالی امسال جمعا ۱۱۶ میلیون دستگاه گوشی آیفون تولید خواهد کرد.

اپل-آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

Sankar پیش بینی می‌کند که مشخصات کلیدی گوشی آیفون ۹ با آنچه قبلا در iPhone SE دیده بودیم مشابه باشد. گوشی قبلی در مارس سال ۲۰۱۶ و پس از گوشی آیفون ۶ اس معرفی شد و در هند همچنان تولید می‌شود. علاوه بر این، تحلیل گر مذکور معتقد است که اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حدودا تعداد ۴۳ میلیون دستگاه آیفون جدید تولید خواهد کرد.

Sankar در اواسط ژانویه گفت قیمت هدف سهام اپل ۳۵۰ دلار است. این قیمت با توجه به شرایط خدمات این کسب وکار و آیفون‌‌های جدید آن پیش بینی شد. با توجه به ماه‌های پیش رو و عرضه آیفون ۹ و ۴ مدل آیفون ۵G، پیش بینی شرایط تولید آیفون در مقیاس سالانه منطقی به نظر می‌رسد.

Sankar همچنین عرضه ۱۹۵ میلیون دستگاه آیفون را در سال مالی ۲۰۲۰ برای اپل پیش بینی کرده است. البته آیفون‌های ۵G اپل کمی دیر رونمایی می‌شوند و احتمالا در سال ۲۰۲۱ شاهد تاثیرگذاری آن‌ها در میزان فروش خواهیم بود.

اپل-آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین