این روزها دیگر گوشی‌ها هوشمند تازه باید قابلیت‌های پیشرفته داشته باشند و چیزی فراتر از طراحی بدون حاشیه و رنگ بندی متنوع در بدنه ارائه دهند. این گوشی‌ها باید تجربه کاربری روان و بدون باگ در کنار نرخ تازه سازی بالا و چشمگیر داشته باشند. همه چیز با معرفی گوشی هوشمند Razer با پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی شروع شد. بدین ترتیب امروزه پشتیبانی از نرخ تازه سازی چشمگیر به استانداردی حتمی برای گوشی‌های هوشمند پرچمدار تبدیل شده است و حتی شاهد هستیم که برخی سازندگان گوشی‌های میان رده تازه خود را هم با چنین قابلیتی توسعه می‌دهند. در سال‌های آینده ممکن است دیگر گوشی هوشمندی با نرخ تازه سازی ۹۰ مخصوصا در بخش میان رده تولید نشود. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که کمپانی اپل برخلاف تقاضای چشمگیر برای خرید دستگاه‌های آیفونش هنوز آماده نیست تا گوشی‌های خود را با این ترند محبوب ۲۰۲۰ معرفی کند.

بر اساس ادعای مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد مسائل اپل، گوشی جدید آیفون ۱۲ کمپانی اپل در هیچکدام از مدل‌های خود از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی بهره نمی‌برد. با توجه به یادداشت تحقیقاتی او، دلیل اصلی اپل برای اخذ این تصمیم، مصرف بیش از حد انرژی باتری دستگاه است. علاوه بر این قبلا گزارش شده بود که کمپانی اپل با آی سی‌های درایور هم مشکل دارد. گزارش امروز دیگر اساسا این احتمال را مردود کرده است. طرفداران مشتاق برند اپل حالا باید با این حقیقت کنار بیایند که آیفون‌های جدید ۲۰۲۰ همچنان با نمایشگر ۶۰ هرتزی عرضه خواهند شد.

اپل-آیفون-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

شاید آیفون ۱۳ از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی کند

با توجه به این گزارش، اپل احتمالا تا سال ۲۰۲۱ برای استفاده از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی در گوشی آیفون جدید خود صبر می‌کند. این گوشی‌های آینده ظاهرا قرار است با نمایشگر مبتنی بر تکنولوژی LTPO توسعه پیدا کنند و بدین ترتیب از نظر مصرف انرژی باتری بهینه باشند. درواقع این پنل‌های نمایش از ۵درصد تا ۱۵ درصد بیشتر از نمایشگرهای LTPS OLED بهینه عمل می‌کنند. نمایشگر بهینه در مصرف انرژی کمک می‌کند مصرف با توجه به نرخ تازه سازی همچنان پایین نگه داشته شود. اپل در حال حاضر از این نمایشگرها روی اپل واچ خود استفاده می‌کند.

علاوه بر این، در یادداشت مینگ چی کو اشاره شده است که دو مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پلاس با نمایشگرهای ۵٫۴ و ۶٫۱ اینچی با ناچ کمی کوچک‌تر از گذشته توسعه پیدا می‌کنند. بدین ترتیب فضای کناره‌های ناچ بیشتر می‌شود و سیستم عامل می‌تواند اطلاعات جزئی بیشتری را در دسترس کاربر قرار دهد. متاسفانه دو مدل ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی دیگر همچنان ناچ بزرگ را در طراحی خود حفظ می‌کنند