اگر شرایط مثل هر سال بود کم کم باید خود را برای معرفی سری ۱۲ آیفون آماده می‌کردیم، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر همه مسائل، اپل نیز معرفی آیفون ۱۲ را به ماه اکتبر موکول کرد. سری آیفون ۱۲ از این نظر که اولین گوشی‌های اپل با اتصال ۵G هستند می‌تواند مهم‌تر تلقی شود. گزارش‌های جدیدی منتشر شده که گویا اپل قصد توقف تولید برخی از گوشی‌های خود را پس از معرفی این سری دارد.

این گزارش در توییتر منتشر شده و حاکی از آن است که اپل پس ازمعرفی سری ۱۲ آیفون، گوشی‌های آیفون XR، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس را تولید نخواهد کرد. احتمالا توجیح اپل این است که آیفون SE 2020 می‌تواند جایگزین مناسبی برای آیفون XR باشد و نیازی به تولید و کاهش قیمت بیشتر آیفون XR نیست. با این حال بسیاری از کاربران آیفون XR را به آیفون Se 2020 ترجیح می‌دهند.

برای این افراد آیفون ۱۱ به عنوان جایگزین XR می‌تواند مناسب باشد و با توجه به کاهش قیمتی که پس از معرفی سری ۱۲ خواهد داشت با قیمت ۵۴۹ دلار قابل خرید خواهد بود. در حال حاضر این گوشی ۶۹۹ دلار قیمت دارد.

آیفون ۱۱ پرو و پرومکس هم عملکرد خوبی در زمینه فروش در یک سال اخیر داشتند اما با این وجود اپل دلیلی برای تولید آن‌ها پس از تولید آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس نمی‌بیند و این گوشی‌ها نیز به سرنوشت آیفون XS و XS Max دچار می‌شوند.