اپل در حال حاضر iOS/iPadOS 15.1 بتا را به توسعه دهندگان می‌دهد

 اپل درست پس از اینکه نسخه‌های عمومی iOS/iPadOS 15 و watchOS 8 را تحت‌فشار قرارداد، اپل در حال حاضر iOS/iPadOS 15.1 را به توسعه دهندگان اختصاص می‌دهد. این به‌روزرسانی شامل ویژگی‌های بیشتری خواهد بود که اپل برای iOS 15 وعده داده بود، اما آن‌ها را  با به‌روزرسانی اخیر ارائه نکرده است.

 

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به SharePlay اشاره کرد که به کاربران اجازه می‌دهد در تماس FaceTime با شخص دیگری محتوا را تماشا کرده یا به آن گوش دهند. آنها همچنین می‌توانند صفحه آیفون را به اشتراک بگذارند و SharePlay در همه دستگاه‌های اپل و در بسیاری از سرویس‌های پخش‌کننده کار خواهد کرد.

سایر ویژگی‌ها

Lossless Audio و Dolby Atmos نیز با نسخه بتا iOS 15.1 در دسترس هستند. Dolby Atmos تجربه گوش‌دادن سه‌بعدی جدیدی را به آهنگ‌های پشتیبانی شده Apple Music در دستگاه‌های AirPods ارائه می‌دهد. در همین حال، صدای Lossless در Apple Music فقط در iOS یا Mac از طریق هدست سیمی یا از طریق دستگاه HomePod قابل شنیدن است، اگرچه برای فعال‌کردن ویژگی‌ها از طریق برنامه Home ، باید HomePod 15.1 beta را روی بلندگوی هوشمند نصب کنید.

یک گزینه جدید در تنظیمات برنامه Phone وجود دارد که به Siri اجازه می‌دهد “تماس‌ها را اعلام کند” تا بدانید چه کسی تماس می‌گیرد. iOS 15 پشتیبانی از اطلاعات واکسیناسیون COVID-19 را در برنامه Health ذخیره می‌کند، اما در ۵۱٫۱ ، Apple Wallet از برخی کارت‌های شناسایی، از جمله اطلاعات واکسیناسیون COVID-19 پشتیبانی می‌کند.

زمان انتشار

انتشار عمومی iOS 15 روز دوشنبه انجام شد که تغییرات در اعلان‌ها، نمایه‌های Focus ، تغییرات طرح Safari و پشتیبانی از برنامه‌های افزودنی وب را به همراه داشت. همچنین پیشرفت‌هایی در Screen Time و Nearby Interaction بر اساس Ultra Wide Band (که با AirTags اپل استفاده می‌شود) انجام شده است.