به نظر می‌رسد که کمپانی اپل سرانجام تصمیم گرفته است تا چرخه عرضه محصولات خود را تغییر دهد. این غول تکنولوژی قصد دارد تا دو مدل آیفون را در نیمه اول سال و دو مدل دیگر را در نیمه دوم هر سال معرفی کند. ظاهراً دلیل این استراتژی هم توانایی برای دریافت بازخورد کاربران در مقابل هر سری از گوشی‌های تازه است. برخی منابع از زنجیره تامین اپل مدعی شده‌اند که ۴ مدل آیفون ۲۰۲۰ این سازنده سال آینده با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G معرفی می‌شوند. همچنین انتظار می‌رود که تعداد دستگاه‌ها به طور کلی برابر با ۱۲۰ میلیون واحد باشد.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که اپل در توسعه ۴ آیفون ۲۰۲۰ خود از مودم X55 کمپانی کوالکام استفاده می‌کند. این مدل مودم از هر دو وضعیت SA و NSA پشتیبانی می‌کند اما برخلاف هوآوی، کمپانی کوالکام هنوز نتوانسته است مودم ۵G را درون پردازنده موبایلی خود به طور یکپارچه تعبیه کند.

با توجه به استفاده از جدیدترین مودم داخلی، مشکل سیگنال ارتباطی در آیفون‌های آینده کمپانی اپل رفع می‌شود. همچنین به تعداد خطوط آنتن در این محصولات افزوده می‌شود و با سایر تمهیدات فنی که اپل در این زمینه در نظر گرفته است، سرعت ارتباط اینترنتی در این ۴ مدل به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

آیفون‌های تازه در چه بازه قیمتی قرار دارند؟

منابع مذکور همچنین خبر دادند که اگرچه اپل در تلاش است تا همه محصولات جدیدش از ۵G پشتیبانی کنند، سعی می‌کند تا قیمت آن‌ها را در بازه منطقی برای کاربران نگه دارد. بدین ترتیب چهارگانه آیفون ۲۰۲۰ چندان گران‌تر از آیفون‌های ۲۰۱۹ نخواهند بود.

علاوه بر گزارش مذکور، برخی تحلیل گران پیش بینی کرده‌اند که این آیفون‌ها با نمایشگرهای ۵٫۴، دو مدل ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی توسعه پیدا کنند. دو مدل ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی در این میان سطح بالا و پرچمدار هستند و از موج ارتباطی کوتاه میلی متری، دوربین اصلی سه گانه و لنز سه بعدی پشتیبانی می‌کنند. دو مدل ۶٫۱ و ۵٫۴ اینچی دیگر ظاهرا سطح پایین‌تر هستند و دوربین دوگانه دارند.

کمپانی اپل ممکن است علاوه بر ۴ مدل آیفون مذکور، همچنین یک گوشی جدید و ارزان قیمت دیگر به نام iPhone SE2 را در نوبت معرفی داشته باشد و آن را تا مارس سال آینده معرفی کند. طراحی ظاهری و مشخصات این گوشی بسیار به آیفون ۸ شبیه است. برای مثال، این گوشی جدید نمایشگر ۴٫۷ اینچی، ظرفیت داخلی ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی دارد و قرار است در رنگ بندی خاکستری تیره، سفید و قرمز معرفی شود. پیش بینی می‌شود که iPhone SE2 بهترین گزینه پیشنهادی برای دارندگان گوشی‌های آیفون ۶ و ۶ اس باشد که تعداد این کاربران تقریباً ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است. انتظار می‌رود که این آیفون جدید ۴۲۸ دلار قیمت گذاری شود.