همان طور که می‌دانید شیوع ویروس کرونا بر همه جنبه‌های زندگی در سرتاسر جهان تأثیر منفی گذاشته است. برای مثال رویدادهای بزرگ سالانه به طور کلی لغو شد در حالی که هر ساله این رویدادهای محصول شرکتی و نمایشگاه‌های بین المللی با شرکت میلیون‌ها نفر برگزار می‌شد. در ابتدا کمپانی‌های گوگل و مایکروسافت رویدادهای اختصاصی حضوری خودشان را لغو کردند و به دنبال‌ آن به برگزاری رویداد آنلاین روی آوردند. حالا که دیگر به تأخیر در برگزاری رویدادها تقریبا عادت کرده‌ایم، باید بگوییم که گوشی جدید آیفون ۱۲ هم ممکن است دیرتر از زمان مورد انتظارمان معرفی شود.

کمپانی اپل هم یکی دیگر از کمپانی‌هایی به شمار می‌رود که تحت تأثیر پاندمی کرونا قرار گرفته است. روند معرفی محصولات این سازنده تا به حال چندین بار به تأخیر افتاده است. پیش از این هم در هفته‌های گذشته گزارش شده بود که گوشی جدید آیفون ۱۲ ممکن است برخلاف برنامه قبلی که انتظار می‌رفت در سپتامبر معرفی شود، با تأخیر در زمان دیگری رونمایی شود. حالا در خبری تازه‌تر اشاره شده است که اپل همچنان برگزاری رویداد رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ را به زمانی دیگر موکول کرده و ممکن است روند تأخیر همچنان ادامه داشته باشد.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

جان پروسر، تحلیل گر ارشد، می‌گوید اپل در نظر دارد اقدام جالب توجهی انجام دهد. در ابتدا این سازنده از ساعت هوشمند و آیپد جدید رونمایی می‌کند و سپس رویداد جداگانه دیگری برای معرفی گوشی جدید آیفون ۱۲ خود برگزار خواهد کرد. اولین رویداد برای تاریخ ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) برنامه ریزی شده است.

در ادامه آن گزارش شده که ممکن است رویداد بعدی مناسب رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۱ مهر) برگزار شود.

روند پیش فروش آیفون ارزان در این چهارگانه از همان هفته شروع می‌شود و خریداران می‌توانند دستگاه خود را یک هفته بعد از آن دریافت کنند. فروش نسخه‌های پیشرفته Pro هم از نوامبر آغاز خواهد شد.

آیفون ۱۲ و جانشین آن نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی نخواهند داشت!

کاربران و علاقه مندان برند اپل همچنان باید برای نمایشگر با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی منتظر بمانند. منابع زنجیره تأمین می‌گویند گوشی جدید آیفون ۱۲ امسال قطعا از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی نمی‌کند. علاوه بر این، اپل قادر نخواهد بود این تکنولوژی را در نسل آینده گوشی آیفون ۲۰۲۱ هم به کار بگیرد.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با در نظر گرفتن گوشی‌های اندرویدی امروزی که اغلب از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند، معرفی آیفون ۱۲ و نسل آینده آن با نرخ ۶۰ هرتز واقعا سطح پایین به نظر می‌رسد. هزینه ساخت دستگاه یکی از مهم‌ترین عواملی به شمار می‌رود که باعث شده است اپل از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی در گوشی جدید خود استفاده نکند. این غول تکنولوژی تلاش کرده است ضمن حفظ کیفیت، از افزایش چشمگیر قیمت در خانواده آیفون ۱۲ جلوگیری کند.