اپل همزمان با معرفی اپل واچ سری ۴ از قابلیت تشخیص سقوط در این ساعت هوشمند رونمایی کرد. این ساعت شتاب را برای تشخیص سقوط ردیابی می‌کند و می‌تواند به‌طور خودکار تماس اضطراری برقرار کند و اگر هم کاربر دچار مشکلی نشده بود می تواند به راحتی تماس را لغو کند. وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی که بررسی کرده است، گزارش می دهد که اکنون این شرکت می خواهد کاری مشابه به همین انجام دهد اما اینبار برای تصادفات اتومبیل!

 

تحقیقات اولیه

 

بطور کلی تشخیص تصادف کار دشواری است. طبق گزارش ها، این شرکت در سال گذشته آزمایش های زیادی را برای توسعه این ویژگی انجام داده و اطلاعات زیادی را بصورت ناشناس از ساعت ها جمع آوری کرده است. این ساعت ۱۰ میلیون تصادف مشکوک را شناسایی کرده و موفق شده است ۵۰ هزار مورد از این قبیل را با تماس‌های بعدی به خدمات اضطراری وصل کند. این یعنی به احتمال زیاد این ۵۰ هزار مورد واقعا تصادف کرده‌اند.

اپل

 

تشخیص سقوط در گوگل

 

 

گوگل چند سال پیش با همکاری اپلیکیشن Personal Safety برای گوشی‌های پیکسل کاری مشابه همین را انجام داده بود. این برنامه همچنین مکان کاربر و همچنین داده‌های حسگرهای حرکتی و میکروفون‌ها را برای تشخیص تصادف یا عدم تصادف در نظر گرفت.

 

اپل واچ بعدی احتمالاً چنین مواردی را نیز در نظر خواهد گرفت تا نرخ مثبت کاذب در تشخیص را کاهش دهد. ساعت بعدی طبق گفته WSJ، این ویژگی را به طور آزمایشی برای معرفی در سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی کرده است. با این حال، هنوز چیزی به طور رسمی اعلام نشده است، بنابراین برنامه ها ممکن است تغییر کنند.

 

توجه داشته باشید که تشخیص خرابی گوگل فقط در کشورهای منتخب در دسترس است، این ممکن است برای راه حل اپل نیز صادق باشد. اما در نهایت مانند تمام شایعه‌ها و خبرهای رسمی، در این زمینه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم و شاید اپل در نهایت چنین مشخصه‌ای را کنار بگذارد.

 

منبع:

https://www.gsmarena.com/apple_is_reportedly_developing_car_crash_detection_for_the_2022_watch-news-51664.php