اپل موزیک

اپل امروز اپلیکیشن Apple Music را روی کنسول پلی استیشن ۵ سونی منتشر کرد. این باعث می شود PS5 اولین کنسولی باشد که از Apple Music پشتیبانی می کند. پس از اوایل این ماه شایعه شد که این سرویس ممکن است به زودی برای کنسول ها عرضه شود.

با این برنامه جدید، کاربران پلی استیشن ۵ به تمام محتوای Apple Music ، از جمله بیش از ۹۰ میلیون آهنگ، بیش از ۳۰۰۰۰ لیست پخش انتخاب شده، موزیک ویدیوها با کیفیت K 4 و رادیو موزیک اپل دسترسی خواهند داشت.

رابط کاربری

Apple Music به خوبی در رابط کاربری پلی استیشن ۵ ادغام می شود. با فشار دادن دکمه PS روی کنترلر DualSense می توان از طریق Control Center به آن دسترسی داشت. این برنامه می تواند توصیه هایی را بر اساس بازی در حال انجام پیدا کند. همچنین پشتیبانی کامل از پخش پس‌زمینه موسیقی و همچنین ویدیوها را دریافت می‌کنید.

پشتیبانی دالبی اتموس

نه سونی و نه اپل هنوز مشخص نکرده اند که آیا Apple Music در پلی استیشن ۵ از صدای بدون افت یا با وضوح بالا پشتیبانی می کند. همچنین هیچ اشاره ای به Dolby Atmos نشده است، که جای تعجب نیست زیرا پلی استیشن ۵ نمی تواند به طور بومی Atmos را رمزگشایی کند.

همچنین هنوز اطلاعاتی در مورد زمان عرضه این برنامه برای کنسول های ایکس باکس وجود ندارد. همچنین در کنسول های پلی استیشن ۴ موجود نیست، حتی اگر اپل برنامه Apple TV+ را برای آن دستگاه ها ارائه می دهد.

پلی استیشن

اکنون اپل موزیک برای پلی استیشن ۵ جهت دانلود و راه اندازی کاربرانی که اشتراک دارند در دسترس است.

از امروز، کاربران PS5 با اشتراک اپل موزیک می‌توانند از بیش از ۹۰ میلیون آهنگ از Apple Music، ده‌ها هزار لیست پخش انتخاب‌شده، موزیک ویدیوها با کیفیت K 4، پخش آهنگ‌های امروزی رادیو موزیک اپل، آثار کلاسیک و کانتری، و لیست‌های پخش شخصی‌سازی شده لذت ببرند.