اپل دلایل متصل نشدن آیفون ها با موتور سیکلت را توضیح داد!

بخش پشتیبانی وب سایت اپل درخواست کاربران آی فون را که مایلند این تلفن هوشمند را به موتورسیکلت

یا موتورسیکلت متصل کنند منتشر کرده است. سازنده هشدار می دهد که لرزش موتور می تواند باعث آسیب دائمی

به دوربین گوشی های هوشمند شود. اپل گفت سیستم های تثبیت کننده نوری و فوکوس خودکار با حلقه بسته در دوربین های آی فون شامل ژیروسکوپ وسنسورهای مغناطیسی هستند که برای کنترل ارتعاشات دامنه بالا طراحی نشده اند.

آیفون ۱۳
آیفون ۱۳

متن منتشر شده از پشتیبانی اپل:

“موتورهای موتور سیکلت با لرزش زیاد ، ارتعاشات دامنه ای شدید ایجاد می کنند که از طریق شاسی و فرمان
به گوشی منتقل می شوند. توصیه نمی کنیم آیفون را به موتورسیکلت هایی با موتورهای قدرتمند یا بزرگ متصل کنید ، به دلیل ارتعاشی که در محدوده فرکانس خاصی ایجاد می کنند. اتصال آیفون به خودروهایی با موتورهای کوچک یا موتورهای الکتریکی ، مانند دوچرخه سوار و اسکوتر ، دارای ارتعاش نسبتاً کمی است ، اما در این حالت اتصال شوک توصیه می شود تا خطر آسیب به سیستمهای تثبیت کننده و فوکوس خودکار آی فون را کاهش دهد. همچنین توصیه می شود از استفاده منظم دستگاه در این فرم برای مدت زمان طولانی خودداری کنید تا خطر آسیب بیشتر کاهش یابد. ”

مدل های آیفون

مدل های آی فون که از لرزشگیر اپتیکال استفاده می کنند شامل iPhone 6 Plus ، iPhone 6s Plus و iPhone 7 و نسخه های بالاتر از جمله نسل دوم iPhone SE است.

تغییر اندازه ناچ در گوشی آیفون ۱۳

بر اساس اطلاعاتی که تا کنون از چندین منبع مختلف افشا شده، به احتمال زیاد ایفون ۱۳ برخلاف مدل‌های قبلی با یک ناچ بسیار کوچکتر عرضه می‌شود. اپل قصد دارد با ترکیب کردن سنسورهای فروسرخ و عمق‌سنج در یک سنسور، اندازه ناچ را کوچکتر کند. به این ترتیب با حذف این دو سنسور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که آیفون ۱۳ با ناچ بسیار نازک‌تری همراه شود.

 

توجه داشته باشید که دوربین فوق عریض در iPhone 11 و نسخه های بعدی فاقد گیمبال است ، مانند لنز تله فوتو در iPhone 7 Plus و iPhone 8 Plus.