اپل در جایگاه رهبر بلامنازع ایالات متحده آمریکا

 اپل در جایگاه رهبر بلامنازع آمریکا قرار دارد.هر ساله تحقیقاتی منتشر می‌شئد که درصد و حجم فروش گوشی‌های مختلف را نشان می‌دهد. این اخبار اکنون در مورد آمریکا منتشر شده و نشان داده که آیفون بالاترین حجم فروش در ایالات متحده را داشته. اپل امسال رشدی ۹ درصدی در فروش محصولات خودش داشته است و این علارغم کمبود تراشه‌ای است که جهان و مخصوصا آمریکا را مشغول خود کرده است.

 این رشد چشمگیر در کنار این بوجود آمده که امثریت مردم ایلات متحده گوشی‌های آیفون دارند. در سه ماهه دوم اپل سهمی ۱۷ درصدی از رشد را برای فروش آیفون ۱۳، پرچمدار جدیدش داشته است. با همه این تفاسیر می‌توان اپل را رهبر بلامنازع آمریکا دانست! حتی سامسونگ به عنوان بزرگترین کمپانی بعد از اپل، یک چنین حجمی را به خود اهتصاص نداده است و گوشی‌های مقرون به صرفه نیز سهم کوچکی از بازار را به خودشان اختصاص داده‌اند. ما در این مقاله به بررسی و بیان ارقام مربوط به رشد و درصد در ایلات متحده پرداخته‌ایم. با ما  تا انتهای این مقاله همراه باشید تا اطلاعات مربوطه را به شما بدهیم.

Counterpoint و آمار گوشی‌های هوشمند

تحقیقات Counterpoint تحلیل خود را از بازار گوشی‌های هوشمند در اروپا در سه‌ماهه سوم امروز منتشر کرد و اکنون همان داده‌ها را برای ایالات متحده منتشر می‌کند. درحالی‌که قاره کهن گزینش متنوعی از سازندگان دارد، شهروندان ایالات متحده عمدتاً از تلفن‌های اپل یا سامسونگ استفاده می‌کنند و هر دو شرکت برتری خود را نسبت به رقبا افزایش می‌دهند. علی‌رغم کمبود مداوم قطعات جهانی، کل بازار به طور سالانه ۱ درصد رشد کرد.

در صورت تمایل به مطالعه اخبار دقیق ارقام مربوط به آمار صعودی فروش هر محصول اصلی و فرعی در اپل، به این لینک مراجعه کنید و اخبار مربوطه را مطالعه کنید.

روند صعودی در ایلات متحده

جف فیلداک، مدیر تحقیقات نشان داد که روند صعودی در بازار ایالات متحده وجود دارد. اپل حجم فروش خود را ۹ درصد افزایش داد درحالی‌که سامسونگ رشد سالانه ۱۸ درصدی را  برای حودش ثبت کرد. حتی با وجود کمبودها، آیفون ۱۳ اپل که در ماه سپتامبر عرضه شد، ۱۷ درصد از کل فروش را در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد. انتظارات این است که این روند ادامه داشته باشد و کوپرتینو همچنان قوی باقی بماند.

سامسونگ و رشد ناشی از گوشی‌های تاشو

سامسونگ سهم خود را بیشتر به دلیل دوگوشی تاشو جدید افزایش داد و همچنین مقرون‌به‌صرفه‌ترین تلفن هوشمند ۵G خود یعنی Galaxy A32 5G را به بازار آمریکا آورد. هم از طریق اپراتورهایی مانند T-Mobile و هم با برنامه های پیش پرداخت از طریق Metro (همچنین متعلق به T-Mobile) فروخته می شود.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که برندهای کوچکی مانند BLU، HMD و Wiko همچنان به بازار  کالاهای ارزان‌قیمت عرضه می‌کنند، اما تسلط اپل و سامسونگ غیرقابل‌مقایسه با آن‌ها است و  اساساً از هر ده گوشی، هشت گوشی متعلق به یکی از این دو شرکت است.

 این خبر، یک مطلب ترجمه شده است. در صورت تمایل به دیدن و مطالعه منبع اصلی این خبر به زبان اصلی، می‌توانید به این لینک مراجعه کرده و مطالب را مشاهده کنید.