یک وب‌سایت خبری به نام The Verifier مشخصا مدعی شده است که کمپانی اپل اولین گوشی هوشمند خود را با طراحی نمایشگر منعطف در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌کند.

البته مدت‌ها است که شاهد انتشار شایعه‌هایی مبنی بر توسعه گوشی هوشمندی از برند اپل با نمایشگر منعطف هستیم. همچنین در تازه‌ترین شایعه‌های مرتبط اشاره شده بود که اپل در حال آزمایش اولین پروتوتایپ گوشی منعطف خود مجهز به نمایشگر ساخته شده توسط سامسونگ است.

با توجه به این گزارش تازه، گوشی منعطف اپل درواقع یک دستگاه مابین آیفون و آیپد مینی خواهد بود. این ادعا همچنین با اشاره‌های قبلی برای ابراز تشابه میان گوشی هوشمند منعطف اپل آیفون با  آیپد منعطف در یک راستا قرار دارد. ظاهرا اپل قصد دارد به محض معرفی اولین گوشی هوشمند ایفون منعطف خود، تولید و عرضه تبلت آیپد مینی را هم متوقف کند.

انتظار می‌رود که این اولین گوشی آیفون منعطف اپل حداقل ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی داشته باشد و حدود ۱۴۹۹ دلار قیمت گذاری شود. بر اساس گزارش پیش رو، این گوشی جدید در نوامبر سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شود.

از طرفی فعلا باید به این گزارش به چشم شایعه نگاه کنیم؛ چراکه قیمت احتمالی ۱۴۹۹ دلار برای یک گوشی از برند اپل آن هم در سال ۲۰۲۲ بیش از حد اقتصادی به نظر می‌رسد!

اپل دیر یا زود سرانجام یک دستگاه هوشمند با طراحی نمایشگر منعطف معرفی می‌کند و این حقیقت بارها در پتنت‌ها و طرح‌های مختلف به تصویر کشیده شده است. از طرف دیگر هم سامسونگ یک رقیب قدرتمند در این بخش بازار شناخته می‌شود و بر اساس گزارش‌های متعدد، این غول تکنولوژی کره‌ای سعی دارد تا در آینده بیشتر روی گوشی‌های منعطف خود متمرکز شود و کمتر به خانواده‌های پرچمدار دیگرش ازجمله Galaxy S و Galaxy Note توجه کند.

ظاهرا کمپانی گوگل هم به دنبال توسعه یک گوشی هوشمند با طراحی نمایشگر منعطف است.