اپل به تازگی یک فراخوان در مورد تعمیر رایگان آیفون ۱۲  منتشر کرده است و طی آن از دارندگان آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو درخواست کرده تا در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد خرابی صدا به این شرکت مراجعه کنند.

به گفته این غول فناوری: درصد بسیار کمی از مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از مشکلی رنج می‌برند که بر بلندگوهای گوشی‌ها تأثیر می‌گذارد. این محصولات در بازه اکتبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ تولید شده‌اند و اپل پس از این بازه زمانی مشکل موجود در این محصولات را برطرف کرده است. در نتیجه، اپل در بیانیه ای گفت: “اگر آیفون ۱۲ یا آیفون ۱۲ پرو شما هنگام برقراری یا دریافت تماس صدا را از گیرنده ساطع نمی کند، ممکن است واجد شرایط خدمات باشد. اپل یا ارائه دهنده خدمات  اپل خدمات را کاملا بصورت رایگان به شما ارائه خواهند کرد.”

اپل می گوید مشکل صدا را به صورت رایگان در درصد بسیار کمی از گوشی های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو تعمیر کند

برای روشن سازی بیشتر، این مشکل تنها آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را تحت تاثیر قرار می دهد و بر آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس را شامل نمی شود. اپل به صاحبان دستگاه های گفته شده، سه گزینه برای انتخاب می دهد و خاطرنشان می کند که دستگاه های آسیب دیده قبل از شروع کار تعمیر مورد بررسی قرار می گیرند تا مطمئن شوند که جزو گوشی های واجد شرایط برنامه تعمیر رایگان باشند.

اپل

گزینه ها شامل استفاده از یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل است. یا، می توانید یک قرار خدمات در فروشگاه اپل در همان نزدیکی بگیرید. گزینه سوم این است که با پشتیبانی اپل تماس بگیرید تا با استفاده از مرکز تعمیرات اپل، تلفن خود را به شرکت پست کنید. به خاطر داشته باشید که هر سه گزینه از شما می خواهند که Apple ID خود را وارد کنید.

اپل از شما می‌خواهد که قبل از اینکه گوشی خود را تحت سرویس قرار دهید، از آیفون خود در رایانه یا iCloud نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر می خواهید گوشی خود را به درستی برای سرویس آماده کنید، ممکن است بخواهید روی این لینک کلیک کنید که شما را به بولتنی با عنوان “آیفون، آی پد یا آی پاد لمسی خود را آماده سرویس کنید” می برد.

اگر صفحه نمایش آیفون شما ترک خورده است، ممکن است قبل از رفع مشکل صدا، ابتدا باید آن را تعمیر کنید

اکنون در اینجا موضوعی وجود دارد که مطمئناً برخی از دارندگان آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را که واجد شرایط برنامه تعمیر هستند، آزار خواهد داد. اپل می‌گوید: “اگر آیفون ۱۲ یا آیفون ۱۲ پرو شما آسیبی داشته باشد که توانایی تکمیل تعمیر را مختل کند، مانند شکستگی صفحه، آن مشکل باید قبل از انجام سرویس حل شود. در برخی موارد، ممکن است مشکلی جدی وجود داشته باشد. دراین شرایط هزینه مرتبط با تعمیر اضافی باید پرداخت شود.”

شاید به خاطر داشته باشید که در سال ۲۰۱۸ پس از وایرال شدن #batterygate  اپل برنامه جایگزینی باتری را با تخفیف برای آیفون ارائه داد، در همین حین یکی از مشتریان اپل در بریتانیا به نام Josh Landsburgh گوشی خود را برای استفاده از این پیشنهاد برای شرکت ارسال کرده بود. اما اپل به لندزبورگ گفت که باتری تازه ای نصب نمی کند مگر اینکه او ابتدا مبلغی معادل ۲۷۱ دلار به اپل برای تعمیر یک دنگ جزئی روی بدنه آیفون خود پرداخت کند.

یکی دیگر از صاحبان آیفون در بریتانیا، دیوید بولر، نیز آیفون خود را به اپل بازگرداند تا باتری گوشی خود را با قیمت تخفیف زده شده تعویض کند. و بازهم اپل خواستار آن شد که مشکلات داخلی میکروفون و اسپیکرگوشی باید تعمیر شود تا بولر بتواند از تخفیف باتری خود استفاده کند. و برای این تعمیرات، اپل مبلغی معادل ۳۳۹ دلار درخواست کرد.

مدت زمان استفاده از این خدمات

این غول فناوری اعلام کرده که برای بازه‌ای مشخص خدمات تعمیر رایگان آیفون ۱۲ با مشکل صدا را ارائه می‌دهد، همچنین اعلام کرده که این خدمات تا دو سال پس از خرید و فعال سازی آیفون ۱۲ ارائه می‌شود و پس از آن خدمات تعمیر را ارائه نمیدهد.علاوه بر این، اپل این حق را دارد که برنامه تعمیر را به کشور یا منطقه اصلی که گوشی خریداری شده محدود کند.

اگر آیفون ۱۲ مینی یا آیفون ۱۲ پرو مکس دارید، برنامه تعمیر رایگان گوشی شما را پوشش نمی دهد. اگر یکی از آن مدل ها را دارید و از مشکل مشابهی در دستگاه رنج می برید، ممکن است بخواهید در اسرع وقت با اپل تماس بگیرید.

 

 

منبع مطلب