کنفرانس شهریور ماه

اپل در کنفرانس شهریور ماه امسال خود از آیفون های ۱۳ پرو و نسخه پرو مکس معرفی کرد. این نسل از آیفون ها همان طراحی آیفون های نسل ۱۲ را داشتند اما با ناچ کوچکتر. و ما شاهد ارتقا پردازنده و دوربین در این گوشی ها بودیم. همچنین اپل به لطف طراحی مجدد قطعات داخلی آیفون توانسته تا حجم باتری را در این دستگاه ها بیشتر کند و از این رو ما شاهد شارژ دهی ۱.۵ تا ۲.۵ ساعت بیشتر این مدل ها نسبت به مدل های قبل خود هستیم. 

درباره آیفون ها

اما جدای از افزایش ظرفیت باتری، درباره سرعت شارژ این دستگاه ها اپل در رویداد خود خبری منتشر نکرد. از این رو ما انتظار داشتیم تا این آیفون ها هم مانند آیفون های سال گذشته باشند و از شارژ سریع ۲۰ واتی پشتیبانی کنند. اما حدود یک هفته پس از عرضه جهانی آیفون ها در بازار، کارشناس ها سرعت شارژ این دستگاه ها را بررسی کرده اند و به عدد های جالبی دست یافتند. 

توانایی شارژ

طبق اندازه گیری های شده آیفون ۱۳ پرو توانایی شارژ ۲۳ واتی دارد و نسخه پرو مکس نیز توانایی شارژ ۲۷ واتی دارد. این به این معنی است که اگر شما شارژر با وات بیشتر به گوشی خود متصل کنید، می توانید سریع تر دستگاه خود را شارژ کنید. این خبر خیلی خوبی برای کاربران این دستگاه ها است. اما هنوز جای تعجب باقی است که چرا اپل این موضوع را که به نفع خودش است، به طور رسمی اعلام نکرده؟ چرا که اعلام این خبر می تواند طیف گسترده تری از کاربران را به سمت نسخه های پرو و پرو مکس بکشاند. 

عمر باتری

البته عدم اعلام این خبر توسط اپل خیلی هم غیر منطقی نیست و احتمالا اپل برای طول عمر بیشتر باتری و آسیب نرساندن به باتری دستگاه این خبر را اعلام نکرده است. از آن جایی که ظرفیت باتری های اپل همواره از رقبای اندرویدی خود کمتر است، هر آسیب و فشاری به باتری ولو کم می تواند به شارژدهی دستگاه تاثیر قابل توجهی بگذارد. در این ویدئو با هم به بررسی دقیق سرعت شارژ آیفون های ۱۳ و ۱۳ پرو مکس می پردازیم.

نظر شما درباره شارژ سریع چیست؟ به نظر شما در دنیای امروز که زمان خیلی مهم است و شارژ سریع اهمیت بالایی دارد، تا چه میزان می توان به این تکنولوژی ها اطمینان کرد؟ آیا از امنیت کافی برخوردار اند؟