اپل به گفته  Nikkei Asia تصمیم به کاهش تولید آیپد را دارد. تولیدکنندگان اپل قربانی محدودیت‌های زنجیره تامین جهانی شده‌اند و تصمیم گرفته اند منابع و قطعات را به خط تولید آیفون ۱۳ تخصیص بدهند تا اطمینان حاصل شود که فروش این تلفن‌ها بدون آسیب باقی می‌ماند.

 

توضیحات اولیه

 

در واقع تقاضا برای آیپد به دلیل کار از راه دور و یادگیری از راه دور در دوران قرنطینه افزایش یافته است. Nikkei Asia اعلام کرد که در سه‌ ماهه‌ی منتهی به ماه سپتامبر حدود ۴۰.۳ میلیون آیپد به فروش رسیده که همین آمار از محبوبیت زیاد این تبلت‌ها خبر می‌دهد. با این حال، اکنون اپل تولید آیفون ۱۳ را در اولویت قرار داده است، زیرا انتظارات برای تقاضای بیشتر در بازارهای غربی مانند اروپا و آمریکاست.

سری آیفون ۱۳ دارای یک چیپست مشترک با آیپد مینی به نام A15 Bionic، و همچنین رم و چیپ های ذخیره سازی است. اپل می‌داند که این ممکن است بر درآمد آیپد در سه‌ماهه اکتبر تا دسامبر تأثیر بگذارد، اما لوکا ماستری، مدیر مالی شرکت، گفت این تنها محصول موجود در مجموعه است که کاهش داشته است.

 

ادامه توضیحات

 

در این میان، این تصمیم اپل زمان انتظار برای دریافت آیپد را افزایش خواهد داد. در حال حاضر برخی کاربران خبر داده‌اند که بعد از ثبت سفارش آیپد در سایت اپل، به آن‌ها اعلام شده که باید حدود ۴۵ روز برای دریافت آیپد خود صبر کنند. روز گذشته اپل در سایت خود پیامی مبنی بر خرید زودهنگام منتشر کرد تا سفارش‌های کاربران قبل از فصل تعطیلات به دست آن‌ها برسد.

اپل

تحلیلگران از تصمیم اپل تعجب نمی کنند. برادی وانگ، تحلیلگر فناوری در Counterpoint Research به Nikkei Asia گفت که طبیعی است آیفون را در اولویت قرار دهیم. اپل سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند می فروشد و مرکز اکوسیستم اپل و همچنین محصول نمادین این برند است. همچنین، کوپرتینویی در حال حاضر به خوبی از سایر رقبا جلوتر است، بنابراین می‌تواند از پس سهم بازار تبلت‌ها برآید.

 

منبع:

https://www.gsmarena.com/apple_sacrifices_new_ipads_to_boost_iphone_13_production-news-51669.php