در حال حاضر انقلابی در بازار موبایل رخ نداده است. پیش از این انتظار می‌رفت که ورود گوشی‌های خلاقانه مجهز به نمایشگر منعطف بزرگترین انقلاب جدید در این بازار مهم باشد. به همین ترتیب بود که سازندگان تلاش کردند تا در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند و در نتیجه شاهد معرفی گوشی‌های منعطف با قیمت‌های بسیار بالا بودیم. از طرفی هم این گوشی‌ها هنوز موقعیت خوبی در بازار ندارند و نتوانسته‌اند با عمده مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند. در کنار بسیار کمپانی‌های سازنده که در این بخش بازار فعال هستند، حالا به نظر می‌رسد که شیائومی هم در حال پیشرفت است. در ابتدای سال ۲۰۲۰ یک ویدیوی کوتاه در فضای وب منتشر شد که لین بین، مدیر ارشد شیائومی، را در حالی نشان می‌داد که یک تبلت هوشمند کامپکت را در دست داشت و با آن به پلتفرم‌های اجتماعی مختلف سرک می‌کشید. او همچنین چند ثانیه بعد تبلت را به یک گوشی هوشمند در همان ابعاد رایج تبدیل کرد که از هر دو طرف خم می‌شد.

احتمال معرفی اولین گوشی منعطف برند شیائومی در سال ۲۰۲۱

پس از انتشار این ویدیو گفته شد که کمپانی شیائومی در حال آماده سازی اولین گوشی منعطف خود به منظور عرضه آن به بازار است. البته این هدف تا به حال حاصل نشده است و برخی منابع چینی هم می‌گویند که کمپانی شیائومی سرانجام موفق خواهد شد سال آینده اولین گوشی هوشمند خود را با نمایشگر منعطف روانه بازار سازد.

شیائومی-گوشی- گوشی جدید-خرید گوشی-قیمت گوشی-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش از این لین بین، مدیر ارشد شیائومی، اعلام کرده بود که این سازنده توانسته است در روند توسعه گوشی هوشمند منعطف از پس چالش‌های متعددی با موفقیت عبور کند. تکنولوژی Flexible Matrix یکی از این چالش‌ها شمرده می‌شود. سایر چالش‌های مدنظر لین بین هم مکانیزم لولا، روکش منعطف و همگام سازی رابط کاربری نرم افزاری MIUI با قالب تاشو بوده است. همچنین باید اشاره کنیم که گوشی‌های منعطف امروزی یا رو به داخل خم می‌شوند یا رو به بیرون و هیچکدام از خم شدن به هر دو سو پشتیبانی نمی‌کنند و بدین ترتیب گوشی منعطف شیائومی اولین گوشی در این بخش بازار خواهد بود که از هر دو سو می‌توان آن را خم کرد.

از طرفی هم به نظر می‌رسد که کمپانی شیائومی هنوز راهی طولانی در مسیر تکامل بی نقص اولین گوشی منعطف خود پیش رو داشته باشد. یکی از مشکلات شیائومی در این مسیر، تلاش برای حفظ قیمت رقابتی محصول است. شیائومی اخیرا وارد بخش پرچمداران گران قیمت شده و برخی گوشی‌های گران قیمت هم عرضه کرده است. از طرفی در بخش منعطف بازار موبایل این خظر وجود دارد که شیائومی نتواند مخاطب خود را برای خرید گوشی هوشمند گران قیمت پیدا کند. معتقدیم که واکنش کاربران به گوشی هوشمند Mi MIX Alpha به خوبی این مهم را نشان داد که بسیاری از کاربران هنوز آمادگی ندارند برند شیائومی گوشی واقعا گران قیمتی را روانه بازار کند.