گوشی ZTE اکسون ۲۰ ۵G به علت استفاده از اولین دوربین سلفی زیر نمایشگر یک گوشی متفاوت و نوآورانه محسوب می‌شود، اما این دوربین عملکرد رضایت‌بخشی ندارد. DxOMark به اولین دوربین سلفی زیر نمایشگر تجاری جهان امتیاز ۲۶ را داده که امتیاز نا امید کننده ای است. سایر گوشی‌ها در بررسی DxOMark حداقل ۲ برابر امتیاز بالاتری گرفته‌اند.

از نظر DXOMARK، دوربین سلفی ۳۴مگاپیکسلی با f/2.0 اکسون ۲۰ مدل ۵G در اکثر موارد ضعیف عمل می‌کند و تنها نقاط مثبت آن، فوکوس دقیق و اکسپوژر پایدار هستند. ارائهٔ جزئیات بسیار کم، داینامیک رنج پایین، به‌هم‌ریختگی رنگ‌ها بطوری که رنگ پوست را نیز غیر طبیعی نشان می‌دهد، دقت بسیار کم در ارائهٔ رنگ مطابق با واقعیت و سطح بسیار گسترده نویز در تصاویر ثبت‌شده، مشکلات تشخیص عمق همگی باهم باعث شده اند تا دوربین سلفی اکسون ۲۰ مدل ۵G امتیازی فاجعه برانگیز از DXOMARK کسب کند. حتی ماژول فلش کنار دوربین سلفی عملکرد بسیار بدی دارد. این گوشی در زمینه فیلم‌برداری با دوربین سلفی هم عملکرد نامناسبی دارد و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند، بنابراین ZTE نتوانسته در اولین گوشی تجاری جهان با دوربین سلفی زیرنمایشگر موفق عمل کند. در تصویر زیر مقایسه عملکرد آن با گوشی‌های وان پلاس ۸ پرو و پیکسل۵ را مشاهده می‌کنیم:

بزرگترین چالش دوربین‌های سلفی زیرنمایشگر، ورود کمتر نور به سنسور در مقایسه با دوربین‌های معمولی است. شرکت‌ها برای رفع این مشکل راه‌حل‌های مختلفی را امتحان می‌کنند و برای مثال نمایشگر ZTE اکسون ۲۰ ۵G در محل قرارگیری دوربین سلفی رزولوشن کمتری دارد.