با توجه به اطلاعات OnLeaks ، که اولین رندر پرچمدار آینده را منتشر کرد ، Huawei P50 Pro نسبت به مدل قبلی کوچکتر خواهد بود و همچنین دکمه‌های فیزیکی و تنها یک حفره برای دوربین سلفی نیز وجود خواهند داشت.

اندازه صفحه نمایش ۶٫۶ اینچ است ، یعنی اندازه آن از P40 Pro (که دارای صفحه ۶٫۵۸ اینچی است) کوچک تر بوده و به اندازه گوشی P40 نزدیکتر است. صفحه نمایش، خمیده می‌باشد، اما هواوی اشتباهات گذشته را تکرار نخواهد کرد بنابراین به نظر می‌رسد شاهد بازگشت دکمه‌های فیزیکی بر روی لبه گوشی باشیم. هواوی در سری P40 دکمه‌های فیزیکی کنترل صدا را حذف کرد و یک مکانیزم لمسی جایگزین آن شد که باعث نارضایتی کاربران شده بود.

این طراحی، گوشی را تا حد ممکن جمع و جور کرده است به طوری که دارای طول ۱۵۹ میلی متر و پهنای ۷۳ میلی متر است. به این ترتیب به نظر می‌رسد P50 Pro از نظر اندازه بیشتر به مدل غیر پرو P40 با ابعاد ۱۶۲٫۹×۷۵٫۵ میلی متر نزدیک باشد. صفحه نمایش P50 Pro دو تغییر قابل توجه نیز دارد. اولین تغییر حذف حفره عریض دوربین سلفی دوتایی و به‌کارگیری یک دوربین سلفی با تنها یک حفره بر روی صفحه نمایش است. تغییر دوم بازگشت بلندگو مکالمه (ایرفون) معمولی و صرف نظر کردن از صفحه نمایش آکوستیک است که با P30 Pro معرفی شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، Huawei P50 Pro احتمالاً از نمایشگرهای OLED سامسونگ و ال جی استفاده خواهد کرد و مجهز به تراشه Kirin 9000 خواهد بود.