مینگ چی کو، از مشهورترین تحلیل گران و افشاگران امور اپل، حالا شروع به افشای برخی جزئیات درباره نسل آینده آیفون‌ها کرده است. بر اساس ادعای این منبع معتبر، گوشی جدید آیفون ۱۲ از طراحی ظاهری و ابعاد بدنه مشابه گوشی هوشمند آیفون ۱۲ بهره مند می‌شود.

سال آینده نسل جدید گوشی‌های اپل آیفون ۱۳ شامل ۴ مدل متفاوت به نام‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ مینی می‌شود. انتظار می‌رود که در این میان دو گوشی جدید آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس در ماژول دوربین اصلی خود یک لنز فوق عریض هم با دیافراگم ۱٫۸ و امکان فوکوس خودکار داشته باشند.

این نوآوری می‌تواند کیفیت تصاویر را در مقایسه با گوشی نسل قبلی تحت تاثیر قرار دهد زیرا آیفون ۱۲ پرو حسگر با دیافراگم ۲٫۴ دارد و از امکان فوکوس خودکار هم پشتیبانی نمی‌کند. تامین کننده اصلی این لنزها برای گوشی جدید آیفون ۱۳ همچنان کمپانی تایوانی Largan Precision باقی خواهد ماند که قرار است ۷۰% از حجک سفارش‌ها را تحویل دهد.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید آیفون ۱۳ ممکن است نمایشگر ProMotion با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز داشته باشد. انتظار می‌رود که این پنل‌ها از نوع LTPO طراحی شده توسط کمپانی اپل باشند. همچنین انتظار می‌رود تراشه داخلی این گوشی‌های تازه A15 Bionic تولید شده توسط کمپانی TSMC با ساختار ۵ نانومتری باشد. همچنین سطح بالاترین مدل در این چهارگانه ممکن است از ۱ ترابایت حافظه داخلی پیش فرض برخوردار شود.

افزایش سفارش گوشی جدید آیفون ۱۲

مدتی از زمان عرضه گوشی جدید کمپانی اپل به نام آیفون ۱۲ می‌گذرد و برخی کاربران دارنده این دستگاه‌ها از دوام کم باتری شکایت دارند. از طرفی هم این انتقادها باعث تاثیر منفی روی روند فروش گوشی اپل نشده است. بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، اپل به علت فروش چشمگیر گوشی جدید آیفون ۱۲ خود در بازار، سفارش ساخت دو میلیون دستگاه دیگر داده است. این کمپانی امریکایی همچنین برای فروش گوشی‌های آینده خود در سال ۲۰۲۱ بسیار امیدوار است.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

از آنجا که نسل فعلی گوشی‌های هوشمند اپل در مدل‌های متفاوت و متعدد و ترکیبی از امکانات پشتیبانی از ۵G، بدنه باریک، کاهش وزن توسعه یافته و معرفی شده، موسسه Cinda Securities معتقد است که میزان فروش گوشی جدید آیفون ۱۲ بیش از انتظار قبلی خواهد بود. این موسسه پیش بینی کرده است که سفارش‌های زنجیره تامین اپل در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به ۸۰ تا ۸۵ میلیون واحد برسد و میزان فروش هم در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ میلیون دستگاه باشد.

سال گذشته تعداد ۷۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون ۱۱ در سه ماهه چهارم به فروش رسید. از آنجا که حالا تنها دو مدل گوشی هوشمند آیفون ۱۲ عرضه شده و قرار است در تاریخی معوق از سال گذشته در دسترس کاربران قرار گیرد، هنوز نمی‌دانیم که بازخورد فروش آن چگونه خواهد بود. برای دستیابی به آمار نهایی فروش این گوشی در سه ماهه آخر امسال فعلا باید منتظر بمانیم.