گوگل در یک مطلب جدید که در وبلاگ رسمی خودش منتشر کرده، به برخی ویژگی‌های دوربین در گوشی‌های ساخت خودش پرداخته است. در این مطلب لینکی به یک تصویر وجود داشت که البته در حال حاضر پاک شده است. این تصویر با توجه به داده‌های فایل‌های EXIF توسط دوربین گوشی جدید Pixel 5a به ثبت رسیده است. همان طور که می‌دانید، این گوشی گوگل هنوز رسما معرفی نشده است.

بر اساس این داده‌ها، تصویر مقابل توسط یکی از مهندسان نرم افزار گوگل به نام مانفرد ارنست در اکتبر سال گذشته و با لنز فوق عریض و دیافراگم ۲٫۲ ثبت شده است. همه تصاویر دیگری که در این گالری وجود دارند، شامل داده EXIF می‌شوند که به گوشی‌های عرضه شده گوگل تعلق دارند.

گوگل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
گوگل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این تصویر از یک خیابان پر رفت و آمد در تایوان ثبت شده است. پیش بینی می‌شود که دوربین در گوشی جدید Pixel 5a همچنان دو لنز داشته باشد و از HDR+ و وضعیت پرتره هم بهره ببرد.

انتظار می‌رود که گوشی گوگل Pixel 5a از تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G قدرت بگیرد و از نظر طراحی ظاهری بسیار شبیه به گوشی Pixel 4a 5G باشد. بر اساس اطلاعات یک منبع آگاه، گوشی جدید گوگل احتمالا در مه امسال و در خلال برگزاری رویداد Google I/O 2021 رونمایی خواهد شد.

Pixel 5a 5G

چندی پیش شایعه شد که گوگل احتمالا گوشی Pixel 5a را معرفی نمی‌کند اما این غول تکنولوژی رسما اعلام کرد که قصد دارد از این گوشی رونمایی کند. البته دیگر Pixel 5a وجود نخواهد داشت و تنها نسخه ۵G این گوشی آن هم در برخی بازارهای محدود عرضه خواهد شد.

گوگل هم مانند بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند با توجه به کاهش موجودی قطعات سازنده به مشکل در تولید برخورده است و نمی‌تواند گوشی‌های هوشمندش را در حجم گذشته تولید کند.