اولین بنچ‌مارک‌های آیپد مینی ۲۰۲۱

هنگامی که اپل آیپد مینی جدید (۲۰۲۱) را معرفی کرد خیلی عجیب و شگفت انگیز بود که از جدیدترین و بزرگترین چیپست اپل ، A15 Bionic استفاده کرد. تبلت قبلی ، آیپد مینی (۲۰۱۹) ، دارای A12 Bionic بود که از سال ۲۰۱۸ تراشه آیفون بوده است. اولین نتایج پردازنده و GPU Geekbench منتشر شد و آنها تأیید کردند که این قطعا یک تراشه Apple A15 است و حتی نسخه با GPU 5 هسته‌ای است که در iPhone و Pro iPhone استفاده می‌شود (نسخه اصلی آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی GPU 4 هسته‌ای دریافت می‌کنند.)

GPU Geekbench
GPU Geekbench

 

نتایج نشان می‌دهد…

نتایج نشان می‌دهد که این تبلت در واقع از نسخه سوم تراشه استفاده می‌کند ، یکی با CPU مجهز به کلاک. CPU آیپد مینی (۲۰۲۱) تا ۲٫۹۳ گیگاهرتز و ۴ گیگابایت رم کار می‌کرد. پردازنده‌های آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو تا ۳٫۲۳ گیگاهرتز کار می‌کردند و به ترتیب ۴ گیگابایت و ۶ گیگابایت رم دارند. البته ، CPU به ندرت زمان خود را با حداکثر سرعت ساعت ( در آزمایش چند هسته‌ای) نمی‌رساند بنابراین این بر امتیاز نهایی تأثیر زیادی نمی‌گذارد. به علاوه آیفون مینی جدید ارتقاء بهتری نسبت به آیفون مینی ۲ ساله دارد (که از چیپست ۳ ساله استفاده می‌کند).

پس از آزمایش گرافیکی…

پس از آزمایش گرافیکی، به نظر می‌رسد که سرعت پردازنده گرافیکی پایین آمده است. این بار دیگر یک ارتقای بزرگی نسبت به آیفون مینی قدیمی است و سریع‌تر از آیفون ۱۳ اصلی است (که پنجمین هسته GPU ارزش خود را نشان می‌دهد).

GPU Geekbench
GPU Geekbench

در حال حاضر به نظر می‌رسد که همه چیپست‌های A15 با پنج هسته GPU Geekbench کارکرده از جنس آیفون پرو نیستند. اگر آنها نتوانند به ۳٫۲۳ گیگاهرتز برسند ، به سرعت ۲٫۹۳ گیگاهرتز می‌رسند و برای iPad mini جدید مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

iPad mini (2021) از امروز در تعدادی از کشورهای منتخب در دسترس است و در هفته‌های آینده به مناطق بیشتری گسترش پیدا خواهد کرد.