گوشی منعطف جدید سامسونگ به نام Galaxy Z Flip در پایگاه بنچمارک Geekbench مورد آزمون قرار گرفته است. این گزارش بنچمارک بخشی از فهرست مشخصات گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip را مانند پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس برای آن تأیید می‌کند.

این گوشی سامسونگ با شناسه Samsung SM-F700N و نرم افزار سیستم عامل اندروید ۱۰ بنچمارک شده و اولین بار خبرگزاری SamMobile این موضوع را گزارش کرده است.

گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip: اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس و ۸ گیگابایت رم

همان طور که گفتیم، این گوشی جدید از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس قدرت می‌گیرد. از طرف دیگر خانواده گلکسی اس ۲۰ در کنار این گوشی معرفی می‌شود و قرار است به پردازنده نسل جدیدتر اسنپدراگون ۸۶۵ مجهز شود. البته بنچمارک Geekbench هم مشخصا تعیین نکرده که پردازنده این گوشی منعطف اسنپدراگون ۸۵۵ یا اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس تازه‌تر از آن است اما با توجه به شایعه‌ها و همچنین سطح بالا بودن این گوشی، فرض را بر استفاده از اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس می‌گذاریم.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

سامسونگ همچنین برای پشتیبانی دستگاه جدیدش از اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس آن را به ۸ گیگابایت رم مجهز کرده است. در مقایسه باید بگوییم که میزان حداقل رم در خانواده گلکسی اس ۲۰ معادل ۱۲ گیگابایت پیش بینی شده است. با توجه به مشخصات جدیدی که از گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip منتشر شده است، این گوشی کمی سطح پایین‌تر از دیگر پرچمداران جدید سازنده به نظر می‌رسد. ظاهرا کمپانی سامسونگ تلاش کرده است به منظور کاهش قیمت نهایی عرضه، هزینه ساخت را هم با انتخاب این قطعات کاهش دهد.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

بدین ترتیب گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip با شرایط فعلی عملکردی سطح پایین‌تر از خانواده گلکسی اس ۲۰ نشان خواهد داد. بر اساس نتایج بنچمارک، این گوشی سطح بالا توانسته است در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای به ترتیب ۷۲۵ و ۲۶۱۰ را کسب کند. در مقایسه گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ پلاس در ژانویه امسال در پایگاه Geekbench در حالی دیده شد که توانسته بود در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای چشمگیر ۹۲۳ و ۳۲۶۷ را به دست آورد. از طرفی Galaxy Z Flip از نظر عملکردی از نسخه مجهز به اگزینوس ۹۹۰ گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس سطح بالاتر است زیرا این مدل در بنچمارک Geekbench امتیازهای ۴۲۷ و ۲۳۲۶ را کسب کرده است.

در هر صورت پیشنهاد می‌کنیم که همچنان منتظر انتشار نتایج بنچمارک بیشتری بمانید تا بتوانید بهتر در این باره قضاوت کنید. هنوز مشخص نیست نسخه مورد آزمایش قرار گرفته در بنچمارک پیش رو نسخه نهایی Galaxy Z Flip بوده یا نسخه پروتوتایپ آن را آزمایش کرده‌اند. در آینده نزدیک که این گوشی‌ها معرفی شدند، شاهد اجرای آزمون‌های نهایی روی نسخه رسمی آن‌ها خواهیم بود.