اندروید ۱۲،اولین خانواده

اندروید ۱۲ دیروز به طور رسمی از بتا منتشر شد و به‌زودی به‌عنوان یک به‌روزرسانی در تلفن‌های موجود وارد بازار می‌شود. از جمله پیکسل‌های خود گوگل که می‌تواند انتظار آن را “در چند هفته آینده” داشته باشید. این به سایر سازندگان این فرصت را می‌دهد تا از پس این کار برآیند. در اینجا گزینه‌های شیائومی برای اولین گوشی‌هایی که به دوازده می‌رسند، آمده است.

پرچمداران

به طور طبیعی ، پرچمداران اخیر Xiaomi Mi 11 ، Mi 11 Pro و Mi 11 Ultra در حال دریافت اندروید دوازده هستند. متاسفم برای طرفداران Mi 11 Lite، چون این گوشی در لیست دریافت اندروید ۱۲ نیست. همچنین، عرضه در چین آغاز می شود، بنابراین برخی از انواع محلی مانند ۱۱X یا ۱۱i در لیست نیستند (هر چند ۱۱i و دیگران در حال آزمایش بتا هستند، بنابراین باید اندروید دوازده را نیز به زودی دریافت کنند).

علاوه بر سری Mi ، Redmi K40 Pro و K40 Pro+ در موج اول به‌روزرسانی خواهند بود. نرم‌افزار جدید در حال آزمایش داخلی است. تاریخ مشخصی برای زمان تکمیل آن وجود ندارد تا نسخه جدید MIUI برای عموم منتشر شود.

رقیبان

در همین حال ، رقیب او ColorOS 12 را در ۱۱ اکتبر راه اندازی می‌شود.  Realme دوازده اکتبر را به عنوان تاریخ راه اندازی Realme UI 3.0 انتخاب کرده است. به گفته گوگل، سامسونگ، OnePlus ، vivo و Tecno نیز دارای تلفن هایی هستند که اواخر امسال به اندروید دوازده آپدیت می‌شوند.

گوگل با انتشار اندروید دوازده دیر به تاخیر افتاده است ، حداقل اگر جدول زمانی امسال را با برنامه زمانی سال ۲۰۲۰ مقایسه کنیم که در اولین دوشنبه کاری سپتامبر از اندروید ۱۱ خارج شد. در اینجا امروز در اولین دوشنبه کاری ماه اکتبر هستیم و گوگل اندروید دوازده را “به طور رسمی” منتشر می کند و منبع خود را به پروژه منبع باز اندروید می رساند.