اندروید ۱۲ و قابلیت تک دست کردن رابط کاربری گوشی

اندروید ۱۲ تغییرات گسترده ای در رابط کاربری دارد و سعی کرده مفید تر و ساده تر خدمات را عرضه کند.

شما مانند آیفون میتوانید محتوا را از بالا به پایین بیاورید و دسترسی ها به نقاط سخت را با استفاده از میانبر آسان کنید.

گزینه ی اصلی  در رابط کاربری که اندروید ۱۲ بر روی آن تمرکز فراوان کرده حالت تک دست برای عملکرد رابط کاربری بهتر است.

شما میتوانید با رفتن به settings > system > gestures then tapping “One-handed mode” گزینه ی تک دست را فعال کنید.

اندروید 12
اندروید ۱۲

با فعال کردن حالت تک دست به طور پیشفرض وقتی در پایین صفحه به سرعت به سمت پایین بکشید ، قسمت بالای صفحه را پایین می آورد. به این ترتیب دکمه ها و کنترل های شما که ممکن است در بالای صفحه قرار گیرند.

برای خروج ، فقط انگشت خود را از پایین به بالا بکشید یا روی فضای خالی بالای صفحه ضربه بزنید. یا ، اگر حدود ۸ ثانیه صبر کنید ، به طور خودکار این اتفاق رخ میدهد.

اعلان ها در اندروید۱۲

می توانید “نمایش اعلان ها” را به جای “کشیدن صفحه برای دسترسی” انتخاب کنید. حالا اگر انگشت خود را در پایین بکشید ، اعلان ها و آیکون های تنظیمات سریع نمایش داده می شود.

در حالی که می توانید اعلان ها را در صفحه اصلی به پایین بکشید ، فعال بودن آن در این حالت یک دست به این معنی است که می توانید اعلان ها را بدون توجه به اینکه در کدام برنامه هستید از پایین صفحه به پایین بکشید.

میانبرهای روی صفحه در اندروید۱۲

همچنین گزینه ای برای استفاده از میانبر متفاوت برای فعال کردن حالت یک دست وجود دارد. بنابراین به صفحه حالت یک دستی برگردید و کلید را در پایین کنار “میانبر حالت یک دست” تغییر دهید.

به طور پیش فرض ، یک دکمه دسترسی را به صفحه اضافه می کند. به نظر می رسد نمایه ی اثر انگشت روی صفحه نمایشگر شما تلفن پدیدار میشود. وقتی روی آن ضربه می زنید ، هر یک از ویژگی های یک دست را که انتخاب کرده اید فعال می شود.

اگر بر روی برچسب “میانبر حالت یک دست” ضربه بزنید ، می توانید هنگام فشار دادن و نگه داشتن هر دو دکمه تنظیم صدا ، آن را فعال کنید. اگرچه این ویژگی قابلیت دسترسی به منو را آسان میکند اما تنها در صورتی ارزش انجام آن را دارد که به آن نیاز داشته باشید. در واقع ، اولین بار که سعی می کنید آن را فعال کنید ، به شما هشدار می دهد که برخی از عملکردهای پیش فرض دکمه های تنظیم صدا را تغییر می دهد.

برای دنبال کردن اخبار مربوط به ویژگی های اندروید ۱۲ با ما همراه باشید.