اندروید ۱۲ تم رنگی “monet” ممکن است توسط سایر OEMها پذیرفته شود

اندروید ۱۲ ، از زمان معرفی Material Design با اندروید ۵٫۰ مارشمالو، مهم‌ترین تغییر رابط کاربری به سیستم‌عامل وارد کرده‌اند. تغییرات جدید اندروید  که “Material You” نامیده می‌شود، شامل رابط کاربری پویایی است که بسته به رنگ‌های موجود در کاغذ دیواری کاربر می‌تواند رنگ آن را تغییر دهد.

این موتور موضوعی با نام رمز “monet” شناخته می‌شود و طبق توسعه دهندگان XDA ، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد موتور رنگ‌آمیزی با تم ممکن است API را برای Android 12.1 به دست آورد. این بدان معناست که سایر سازندگان می‌توانند پس از به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود برای Android 12.1 از موتورتم استفاده کنند.

ساخت داخلی AOSP اندروید

شواهد از طریق ساخت داخلی AOSP اندروید که ممکن است از نظر فنی ۱۲٫۱ باشد، در جایی که monet پیاده‌سازی شده است، یافت شد. این امر در مورد نسخه رسمی AOSP اندرویدجدید صادق نبود.

در نهایت، نصب و راه‌اندازی Material You در سیستم‌عامل آنها به عهده تولیدکنندگان است. به این معنا که اگر موتور Material You به نسخه‌های آینده باز منبع اندرویدجدید ختم شود.

درباره پروژه منبع باز Android

Android یک سیستم عامل منبع باز برای دستگاه های تلفن همراه و یک پروژه منبع باز مربوطه است که توسط Google هدایت می شود. این سایت و مخزن پروژه منبع باز Android (AOSP) اطلاعات و کد منبع مورد نیاز برای ایجاد انواع سفارشی سیستم عامل Android ، دستگاه های درگاه و لوازم جانبی را برای پلت فرم Android ارائه می دهد و اطمینان حاصل می کند که دستگاه ها الزامات سازگاری را حفظ می کنند که اکوسیستم Android را حفظ می کند محیطی سالم و پایدار برای میلیون ها کاربر.

هدف اندروید

هدف اندروید به عنوان یک پروژه منبع باز ، جلوگیری از هرگونه نقص مرکزی است که در آن یک صنعتگر می تواند نوآوری های هر بازیکن دیگر را محدود یا کنترل کند. برای این منظور ، اندروید یک سیستم عامل کامل و با کیفیت تولید برای محصولات مصرفی است ، همراه با کد منبع قابل تنظیم که تقریباً در هر دستگاه و اسناد عمومی که برای همه در دسترس است (به زبان انگلیسی در source.android.com و در چینی ساده شده در source.android.google.cn).

AOSP

همانطور که می توانید کد را به AOSP کمک کنید ، می توانید به اسناد AOSP نیز کمک کنید – و ما ورودی شما را می خواهیم! انعطاف پذیری اندروید و پایگاه متناوب در حال تغییر به این معنی است که این سایت به بازخورد شما نیاز دارد تا محتوا را تازه ، دقیق و مرتبط با مجریان Android نگه دارد.