قابلیت انتقال چت‌های واتس‌اپ از آیفون به گوشی‌های سامسونگ حدود دو ماه پیش در دسترس کاربران قرار گرفت ، اکنون این قابلیت به تمام پیکسل‌های گوگل نیز تعمیم داده شده است.
گوگل اعلام کرده است که هر تلفنی که با اندروید ۱۲ راه اندازی شود، می تواند همین کار را انجام دهد. بنابراین، تا چند ماه دیگر، تنها به دستگاه های سامسونگ و گوگل محدود نخواهد شد.

انتقال به روشی نسبتاً ساده کار می کند. برای مثال پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را در نظر بگیرید، تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل لایتنینگ به USB-C است. پیکسل خود را با آن به آیفون خود متصل می‌کنید، و سپس هنگام راه‌اندازی اولیه ، یک کد QR را در آیفون خود اسکن می‌کنید تا واتس اپ راه‌اندازی شود و همه مکالمات، رسانه‌ها و موارد دیگر به پیکسل منتقل می شود.

داده ها به طور ایمن بین تلفن ها جابجا می شوند. گوگل و واتس اپ با همکاری یکدیگر اطمینان یافته اند که درطی این فرایند هیچ کس دیگری نمی تواند به اطلاعات و فایل های شما دسترسی داشته باشد. تاریخچه چت به سادگی از آیفون به پیکسل کپی می شود و در حالی که انتقال در حال انجام است، آیفون توانایی دریافت پیام های جدید را از آن نقطه به بعد از دست می دهد.

منبع:

https://www.gsmarena.com/whatsapp_history_can_be_transferred_from_an_iphone_to_any_phone_launching_with_android_12-news-51595.php