حتی اگر سری جدید گوشی‌های هواوی که تا چند روز آینده معرفی خواهند شد، از خدمات گوگل پشتیبانی نکنند، باز هم بسیاری از طرفداران این برند منتظر معرفی آن‌ها خواهند بود. سری P40 هواوی در تاریخ ۷ فروردین معرفی خواهند شد، اما در حال حاضر نیز بسیاری از مشخصات این گوشی‌ها لو رفته است.

همانند سامسونگ و اپل که پرچمدار خود را در سه ورژن معرفی کردند، هواوی نیز قصد دارد از سه گوشی جدید تحت عنوان سری P40 رونمایی کند. اسن سه نسخه شامل نسخه معمولی، Pro و Premium خواهد بود که نسخه پرمیوم بهترین عضو این خانواده است. طبق اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است، بیشترین تفاوت در بین این سه گوشی در دوربین آن‌ها خواهد بود، البته سایز صفحه نمایش نیز متفاوت است اما آن‌چیزی که بیشتر جلب توجه می‌کند، تفاوت کیفیت دوربین‌ها است.

هواوی-گوشی-p40-p40-Pro-p40-premium-گوشی-جدید-قیمت-گوشی-علاالدین

هر سه گوشی سری P40 از جدیدترین پردازنده هواوی یعنی Kirin 990 برخوردار خواهند بود. طبق اطلاعاتی که از پایگاه Geekbench منتشر شده است، این پردازنده و رم ۸ برای این گوشی‌ها تایید شده است. اما چیزی که مسلم است، نسخه‌هایی با رم بیشتر نیز عرضه خواهد شد. مشخصات دیگر درباره باتری و جزئیات صفحه نمایش هنوز لو نرفته است، اما در مورد دوربین این گوشی‌ها شایعات بسیار زیادی وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.  تصاویر لو رفته نشان می‌دهد که پنل پشتی هر سه گوشی تقریبا مشابه است، اما صفحه نمایش در نسخه‌های پرو پرمیوم به صورت خمیده خواهد بود در حالی که در P40 معمولی به این صورت نیست.

‘,

 

دوربین P40 Premium

جنس بدنه در سه مدل شیشه، سرامیک و چرم تولید خواهد شد. تعداد دوربین‌ها در P40 Premium پنج عدد، در نسخه پرو چهار و در نسخه معمولی دوربین سه گانه خواهیم دید. این دوربین پنج گانه شامل دو لنز برای زوم که یکی از آن‌ها زوم ده برابری با فاصله کانونی ۲۴۰ میلی متر و دیگری زوم سه برابری را ارائه می‌دهد. لنز اصلی نیز در این گوشی Sony RYYB خواهد بود که در سری P30 نیز استفاده شده بود. این لنز ۵۲ مگاپیکسلی خواهد بود و برای عکاسی در شب عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. جهت تکمیل این دوربین‌ها سنسور ToF برای تشخیص عمق و سنسور دما برای تشخیص هرچه بهتر رنگ‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. سنسور فوق عریض استفاده شده در دوربین فوق‌العاده P40 Premium نیز از برند سونی و Sony IMX650 1/1.5″ خواهد بود که در آنر V30 پرو نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.

هواوی-گوشی-p40-p40-Pro-p40-premium-گوشی-جدید-قیمت-گوشی-علاالدین

هواوی P40 پرو که از دوربین چهارگانه در آن استفاده شده است نیز شامل لنز اصلی ۵۲ مگاپیکسل ( دقیقا شبیه به پرمیوم )، لنز اولتراواید ۴۰ مگاپیکسل و یک لنز برای زوم ۵ برابری و فاصله کانونی ۱۲۵ میلی متر. نسخه معمولی P40 هم دوربین سه گانه شامل لنز اصلی ۵۲ مگاپیکسل، یک لنز اولتراواید که مدل آن فعلا مشخص نیست و یک لنز با زوم سه برابری خواهد داشت. انتظار می‌رود قیمت نسخه معمولی چیزی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو، نسخه پرو ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو و نسخه پرمیوم ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو قیمت‌گذاری شود.