آخرین نسخه آزمایشی

امروز گوگل پنجمین و آخرین نسخه آزمایشی عمومی اندروید ۱۲ را برای دستگاه های پشتیبانی شده گوگل  Pixel منتشر کرد. نسخه بعد از آن نسخه نهایی برای پیکسل‌های پشتیبانی شده خواهد بود ( نه فقط برای کسانی که در برنامه بتا ثبت نام کرده اند.)

نسخه جدید اندروید ۱۲

این نسخه، همچنین اولین بتا است که می توانید روی دستگاه جدید گوگل Pixel 5a نصب کنید. اگر می‌خواهید پنجمین نسخه بتا اندروید ۱۲ را روی دستگاه‌تان اجرا کنید ، کافی است با رفتن به این صفحه آن را در برنامه Android Beta ثبت نام کنید. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید ، یک به روزرسانی از راه دور با اندروید ۱۲ و بتا ۵ دریافت خواهید کرد.

 بتا اندروید 12گوگل برای پیکسل
بتا اندروید ۱۲گوگل برای پیکسل

اعلان مربوط به Pixel

اگر هنوز اعلان مربوط به گوگل Pixel خود را دریافت نکرده اید ، به تنظیمات> سیستم> به‌روز رسانی سیستم بروید و تنظیمات را به‌صورت دستی بررسی کنید. ممکن است مجبور شوید دکمه “بررسی بروزرسانی” را دو بار فشار دهید ، اما در نهایت آن را دریافت خواهید کرد. در حال حاضر در سراسر جهان برای همه گوشی های ثبت شده در برنامه بتا در دسترس است.

شماره ساخت

شماره ساخت SPB5.210812.002 است و اندازه بروزرسانی با توجه به دستگاهی که استفاده می کنید متفاوت است. در دفتر ما Pixel 4 XL که قبلاً در نسخه بتا قبلی بود ، ۱۳۱ مگابایت بارگیری شده بود ، اما حجم مورد استفاده در این مورد قطعاً متفاوت خواهد بود.
با انتشار بتا ۴ در ماه گذشته اندروید ۱۲ به چیزی رسیده بود که گوگل آن را “پایداری پلتفرم” می نامد. بتا ۵ در “جدیدترین رفع ایراد و بهینه سازی” قرار دارد ، که امیدواریم اشکالات بیشتری برطرف شده باشد (در نسخه قبلی ایرادات زیادی وجود داشت). نسخه رسمی اندروید ۱۲ به زودی منتشر می‌شود.