در حالی که سیستم عامل جدید اپل iOS 14.5 هنوز برای عموم کاربران منتشر نشده، اپل روند آزمایش نسخه بتای عمومی از ۱۴٫۶ را آغاز کرده است. این غول کوپرتینویی اولین نسخه بتای سیستم عامل iOS 14.6، iPad OS 14.6 و watch OS 7.5 را روز گذشته منتشر کرد.

کارشناسان خبرگزاری حرفه‌ای ۹to5mac هنوز همه امکانات و قابلیت‌های درون این سیستم عامل‌ها را استخراج نکرده‌اند، اما پیش بینی می‌کنند که سیستم عامل iOS 14.6 شامل اپلیکیشن Podcasts با تغییرات بهینه باشد. نوآوری جالب توجه اپل روند ساده انتقال از نسخه‌های آزمایشی رابط کاربری نرم افزاری به کمک امکان Software Update در منوی تنظیمات iOS است. به طور کلی این فرم ویر تازه درواقع همان iOS 14.5 است اما گمانه زنی شده است که با انتشار نسخه بتا، امکانات جدیدتری به آن اضافه می‌شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اپل قصد دارد هفته آینده نسخه نهایی از نرم افزار مورد انتظار iOS 14.5 خود را منتشر کند. برخی سیاست‌های امنیتی جدید هم قرار است در این نرم افزار اضافه شود. علاوه بر این موارد، ممکن است که امکان تغییر صدای دستیار هوشمند Siri در این نسخه فراهم شود.

جدیدترین شایعه‌ها درباره نرم افزار سیستم عامل iOS 15

اپل اخیرا اعلام کرد که در خلال برگزاری رویداد سالانه WWDC این کمپانی که در تاریخ ۷ تا ۱۱ ژوئن رخ می‌دهد، می‌توانیم احتمالا با نسخه iOS 15 تا حدودی آشنا شویم. در حالی که هنوز مدتی طولانی تا آن زمان باقی مانده است، برخی افشاگران توانسته‌اند به برخی اطلاعات درباره این نرم افزار سیستم عامل دست پیدا کنند. گزارش‌هایی درباره احتمال بازطراحی Control Center در این نسخه وجود دارد. این ویژگی ممکن است مانند به روزرسانی اخیر macOS ظاهر ساده و مینیمال‌تری به خود بگیرد.

برای مثال توجه کنید که آیکون‌های اپلیکیشن‌های نرم افزار سیستم عامل در دسکتاپ Apple OS اخیرا ساده‌تر طراحی شده است و همین موضوع می‌تواند به نوعی پیش بینی طراحی مینیمال را هم تایید کند. برخی منابع همچنین از احتمال معرفی یک ویژگی سفارشی سازی منعطف صحبت کرده‌اند که در آن می‌توان چینش دکمه‌ها و پنل‌ها را با کشیدن و رها کردن دستخوش تغییر کرد. علاوه بر این قبلا اطلاعاتی درباره احتمال بازگشت Touch ID و اسکنر آن منتشر شده بود.