کمپانی شیائومی هنوز وجود دستبند هوشمند Mi Band 5 خود را تایید نکرده اما مدت‌ها است که شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره این گجت هوشمند هستیم. یک افشاگر در پلتفرم اجتماعی Weibo روز گذشته تصاویری زنده را منتسب به دستبند هوشمند Mi Band 5 منتشر کرده است که همچنین طراحی ظاهری شارژر این محصول را نشان می‌دهد. این افشاگر همچنین اشاره‌ای به قیمت احتمالی دستبند هوشمند شیائومی کرده است. هفته گذشته هم در گزارشی مرتبط گفته شد که دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5 احتمالا با پشتیبانی از Amazon Alexa عرضه خواهد شد.

گجت پوشیدنی شیائومی Mi Band 5 در تصاویر زنده جدیدش به رنگ مشکی به تصویر کشیده شده است و گفته می‌شود که شارژر آن از طراحی نوع plug-in بهره می‌برد. گزارشی مرتبط گفته است که این دستبند هوشمند با نمایشگر بزرگ‌تر از نسل پیش از خودش توسعه پیدا می‌کند اما این موضوع متاسفانه از روی تصاویر پیش رو قابل تشخیص نیست.

قیمت مورد انتظار برای دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5

افشاگر مذکور در پلتفرم اجتماعی Weibo گفته است که دستبند جدید شیائومی احتمالا ۲۶ یورو قیمت گذاری می‌شود. هنوز اطلاعاتی درباره تاریخ احتمالی رونمایی و عرضه این گجت پوشیدنی وجود ندارد اما یکی از گزارش‌های اخیر به احتمال رونمایی از آن در اواخر ماه ژوئن اشاره داشته است.

مشخصات مورد انتظار از دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5

گفته می‌شود که دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5 دارای حسگر SpO2 است که برای سنجش میزان اکسیژن خون کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین شایعه شده است که این گجت پوشیدنی از امکان NFC و Amazon Alexa هم پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر موارد مذکور، گفته شده است که دستبند هوشمند شیائومی با عملکرد PAI معرفی می‌شود. این قابلیت هوشمند از داده‌های ضربان قلب کاربر بدین منظور استفاده می‌کند تا به او خبر دهد که برای حفظ سلامتش چه سطحی از فعالیت مطلوب است. در اخر پیش بینی می‌شود که نسخه جهانی دستبند سلامت شیائومی Mi Band 5 ممکن است تحت عنوان Mi Smart Band 5 و با شناسه XMSH11HM معرفی شود.