در حالی که گوشی نسل دوم سونی Xperia 10 به شکل چشمگیری دستخوش تغییر شده و بهبود پیدا کرده است، همچنان نمی‌تواند جانشین شایسته‌ای برای گوشی هوشمند Xperia 5 II که پرچمدار است، شناخته شود. همچنین کمپانی سونی هنوز به این گوشی جدید جانشین به طور رسمی اشاره‌ای نکرده اما برخی تصاویر رندری منتسب به این گوشی هوشمند در فضای وب منتشر شده و طراحی ظاهری آن را افشا کرده است.

این تصاویر اساسا نسخه کوچک‌تری از گوشی سونی Xperia 1 II را با نسبت تصویر قابل تشخیص ۲۱:۹ و همان حاشیه‌های کلاسیک نشان می‌دهد. علاوه بر این حسگر فیزیکی تشخیص اثرانگشت در کناره دستگاه دیده می‌شود و جک هدفون ۳٫۵ میلی متری هم در لبه بالای آن تعبیه شده است.

در پنل پشتی این گوشی جدید شاهد تعبیه دوربین اصلی با لنزهای سه گانه هستیم که به شکل عمودی در گوشه سمت چپ بالای بدنه طراحی شده است. همچنین لوگوی برند زایس درون این ماژول دوربین اصلی به چشم می‌خورد اما مشکلی هم در این میان دیده می‌شود.

اگر گوشی جدید سونی Xperia 5 II واقعا با همین شکل طراحی شود، پس فلش LED برای دوربین اصلی آن در نظر گرفته نشده است. حسگر مشابه فلش LED در این تصویر درواقع ماژول ۳D ToF است که در میان لنزهای دوربین اصلی دیده می‌شود. در ادامه مطلب می‌توانید طرح دوربین گوشی هوشمند سونی Xperia 1 II را مشاهده کنید.

سونی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در حال حاضر نمی‌توانیم این تصاویر رندری را چندان معتبر و قابل اعتماد بدانیم اما چندین فروشنده جانبی تا به حال این تصاویر را برای قاب محافظ مخصوص گوشی جدید سونی در وب‌سایت خود منتشر کرده‌اند. به همین خاطر انتظار می‌رود که کمپانی سونی به زودی این گوشی جدید و پرچمدار خودش را به طور رسمی معرفی کند. پیش بینی می‌شود که به همین ترتیب در خلال روزها و هفته‌های آینده جزئیات بیشتری در همین زمینه منتشر شود.