در سال جاری میلادی که روزهای پایانی آن را سپری می کنیم، گوگل در راستای سیاستی حساب شده، برای نسل سوم گوشی های پیکسل خود، نمونه هایی با مشخصاتی سطح پایین تر و البته ارزان قیمت تر، و با پسوند a معرفی و عرضه کرد که موفقیت بسیاری را نصیب این کمپانی کرد. با چنین شرایطی، ساخت پیکسل ۴a اتفاقی کاملا محتمل است.

گوشی-قیمت گوشی-گوگل-پیکسل-علاالدین-پاساژ علاالدین
گوشی-قیمت گوشی-گوگل-پیکسل-علاالدین-پاساژ علاالدین

اخیرا رندرهایی از این محصول منتشر شده که اگر به حقیقت تبدیل شود می توان گفت با محصول نسبتا زیبایی رو به رو خواهیم بود. مهمترین نکته ای که آن را نسبت به برادر بزرگتر خود متمایز می کند، دوربین سلفی است که داخل حفره ای در گوشه صفحه نمایش جای گذاری شده است و با این حساب اولین گوشی گوگل خواهد بود که از چنین طراحی در محصولات خود استفاده می کند. همچنین به جای زیر صفحه نمایش، مانند نسل قبلی، سنسور اثر انگشت پشت دستگاه قرار دارد که با توجه به قیمت ارزان تر نسبت به پیکسل ۴، منطقی به نظر می آید. در مورد دوربین اصلی هم، با وجود تشابه شکل ظاهری به نمونه معمولی، اما تنها یک سنسور ۱۲٫۲ مگاپیکسلی در آن جای گرفته است.

در زمینه چیپست ۴a هم آنچه که شایع شده است استفاده از اسنپدراگون ۷۳۰ خواهد بود که در مقایسه با ۶۷۰ نسل قبل پیشرفتی قابل توجه محسوب می شود. احتمال آن وجود دارد که این محصول جدید در اوایل سال ۲۰۲۰ معرفی و عرضه گردد.