سامسونگ در تلاش است روند انتشار بسته‌های امنیتی ماهانه خودش را بیش از پیش بهبود ببخشد. در ابتدای این ماه (ژوئیه) شاهد بودیم که بسته امنیتی نرم افزاری برای خانواده گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ و همچنین گلکسی نوت ۹ دو ساله منتشر شد. بدین ترتیب حالا نوبت گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس است که این به روزرسانی را دریافت کنند.

این بسته امنیتی جدید با دو شناسه G960FXXUAETG3 و G965FXCXUAETG منتشر شده است. این به روزرسانی نرم افزاری هیچ امکانات و قابلیت‌های تازه‌ای را به دوگانه گلکسی اس ۹ اضافه نمی‌کند و تنها بسته امنیتی ماه ژوئیه را دارد.

این بسته نرم افزاری در حال حاضر در آلمان در دسترس کاربران قرار گرفته است اما هنوز اطلاعات رسمی در دست نیست که سرانجام چه زمانی کاربران در سایر بازارها قادر به دریافت آن روی دستگاه‌های خود خواهند بود. البته انتشار نرم افزار در یک بازار معمولا بدین معنی است که به زودی شاهد انتشارش در سرتاسر جهان خواهیم بود. اگر تا چند روز آینده موفق به دریافت این بسته امنیتی نشدید، می‌توانید به طور دستی آن را بررسی کنید. برای این منظور در منوی تنظیمات به Software Update و سپس Download and Install بروید.

کمپانی سامسونگ معمولا به روزرسانی نرم افزاری پرچمداران خانواده گلکسی اس و گلکسی نوت خود را تا ۳ سال پس از عرضه ضمانت می‌کند. با توجه به این موضوع که گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس وارد فاز آخر به روزرسانی نرم افزاری خود شده است، سامسونگ حالا روند انتشار به روزرسانی‌های خود را برای این دوگانه به جای برنامه ماهانه به فصلی تغییر می‌دهد.