چند روز پیش گزارش شد که کمپانی سامسونگ قصد دارد گوشی پرچمدار Galaxy S21 خود را در ژانویه آینده معرفی کند. همچنین انتظار می‌رود که کمپانی شیائومی هم در روندی مشابه در اوایل سال آینده میلادی از پرچمداران تازه خود رونمایی کند. به همین ترتیب هم ممکن است گوشی جدید شیائومی Mi 11 اولین گوشی چینی باشد که مبتنی بر چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ توسعه پیدا می‌کند.

تصویر زنده از گوشی شیائومی Mi 11

کمپانی کوالکام رویداد رسمی محصول خود را در اولین روز دسامبر امسال برگزار می‌کند و قرار است در خلال آن از تراشه پرچمدار و جدید اسنپدراگون ۸۷۵ پرده بردارد.

روز گذشته یک افشاگر معتبر چینی با نام کاربری Digital Chat Station یک تصویر در حساب شخصی توییتر خود منتشر کرد که ظاهرا متعلق به یکی از گوشی‌های جدید شیائومی Mi 11 و Mi 11 Pro است. در توضیح این تصویر هم مشخصا اشاره شده که گوشی موردنظر تا پایان امسال رونمایی می‌شود. بدین ترتیب رونمایی از گوشی جدید شیائومی پیش از انتظار و قبل از آغاز ۲۰۲۱ روی خواهد داد.

با توجه به تصویر، شاهد هستیم که گوشی جدید شیائومی Mi 11 با نمایشگر مسطح و Mi 11 Pro با نمایشگر خمیده توسعه یافته است. در هر دو نسخه هم دوربین سلفی با یک لنز درون ناچ حفره‌ای بالای نمایشگر تعبیه شده است.

گمانه زنی شده است که دو گوشی جدید Mi 11 و Mi 11 Pro مجهز به تراشه داخلی اسنپدراگون ۸۷۵ به همراه یکدیگر رونمایی شوند و از ژانویه سال آینده هم به بازار راه پیدا کنند.

مشخصات این گوشی جدید شیائومی

براساس ادعای افشاگر مذکور، دوربین اصلی در گوشی جدید Mi 11 با توجه به لنز باکیفیت فوق عریض در مقایسه با نسل قبلی بهبود چشمگیری پیدا کرده است. با توجه به ادعای او، لنز ۱۳ مگا پیکسلی در Mi 10 حالا با لنز ۴۸ مگا پیکسلی برای Mi 11 به روزرسانی شده است. همچنین ممکن است شاهد بهبودهایی هم در امکان لرزشگیر اپتیکال تصویر باشیم.

هنوز اطلاعاتی درباره دیگر لنزهای این ماژول در دسترس نیست. اما ممکن است لنز استاندارد آن ۱۰۸ مگا پیکسلی باشد. در میان بهبودهای متعدد این دو گوشی جدید همچنین باید به شارژ سریع، باتری ۴۹۰۰ میلی آمپر ساعتی، افزایش نرخ تازه سازی در نمایشگر و احتمالا وضوح تصویر کواد اچ دی پلاس اشاره کنیم.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

حالا تقریبا ۸ ماه از آغاز عرضه گوشی شیائومی Mi 10 می‌گذرد و نکته جالب اینجاست که اغلب فروشگاه‌های بزرگ و معتبر دیگر موجودی فروش برای این خانواده ندارند. همه چیز نشان می‌دهد که کمپانی شیائومی خودش را برای رونمایی از نسل جدید پرچمداران Mi آماده می‌کند. به نظر می‌رسد که شیائومی خط تولید و ظرفیت تولید خود را برای گوشی جدید Mi 11 و Mi 11 Pro آماده می‌کند.